48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

48 ay vadeli ihtiyac kredisi veren bankalar

48 Ay vadeli ihtiyaç kredisi veren bankalar, son zamanlarda kredi kullanmak isteyenlerin tercihi oldu. Kredi vadesinin uzamasıyla aylık taksit tutarının düşmesi, kredi kullanmak isteyenlerin de iştahını kabarttı. Kredi vadesinin 48 aya uzaması limit kontrol sistemi nedeni ile kredi alamayan müşteriler için de büyük fırsata dönüştü. Limit kontrol sisteminin en büyük dezavantajı ise aylık ödeme tutarı yüksek olan tüketicilerin yeni ödemelerle yeni krediler alamamasıydı.

Kredi kullanımında vadenin uzaması, toplam geri ödemenin ve aylık ödenen faizinde artması anlamını taşımaktadır. Bu nedenle kullanacağınız kredinin en düşük vade oranında ve ödeme gücünüze denk olarak ayarlanması cebinizden daha fazla para çıkmasını engelleyecektir. Ülkemizde en fazla tercih edilen vade seçeneği ise 36 ay olarak göze çarpmaktadır. 36 ay ya da 48 ay olarak belirtildiğinde kulağa kısa bir süre gibi gelse de 3 ya da 4 yıl boyunca bir krediye ödeme yapmak önünüzdeki dönemlerde sizleri zorlayabilir.

İhtiyaç kredilerinin yanı sıra kredili mevduat hesaplarından çekilen tutarlar da 48 aya varan vadelerle ödenebilmektedir. 48 ay vadenin en büyük avantajı ise aylık geri ödeme tutarının düşük olmasıdır. 10.000 TL tutarında 36 ay vadeli bir kredi çektiğiniz de aylık 500 TL geri ödeme yapıyorken, aynı rakamdaki krediyi 48 ay vade ile çektiğiniz de aylık 400 TL geri ödemeniz çıkabilir. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi vade uzadıkça kredinin toplam geri ödeme miktarı artacağından 36 vadeli 10.000 TL tutarındaki krediniz için 13.000 TL geri öderken, 48 ay vadeli 10.000 TL tutarındaki krediniz için 14.500 TL toplam geri ödemeniz olabilir.

  2019 Vakıfbank Kredi Kartı Borcu ve Kredi Yapılandırma

48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

Tüketiciler nakit ihtiyaçlarını 48 aya varan vade ile karşılayabilmek, acil ihtiyaçlarını gidermek için bankaların 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi seçeneğini değerlendirmektedir. 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi alabilmek için tek yapmanız gereken başvuru sırasında vade olarak 48 ayı tercih ettiğinizi söylemektir. Başvurunuzu telefon bankacılığından ya da sms kredi olarak yapıyorsanız, bu durumda kredinin kullandırımı yani şubede imza işlemleri sırasında vade seçeneğini değiştirmek istediğinizi dile getirmelisiniz.

48 ay taksitli ihtiyac kredisi

48 ay taksitli ihtiyac kredisi

48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Gerekli Belgeler

Çekeceğiniz kredinin 48 ay vadede kullanılması o kredi türünün ihtiyaç kredisi olduğunu ve istenilen evraklarında ihtiyaç kredisinde istenilen evrakları olduğu gerçeğini değiştirmez. Durum böyle olunca ihtiyaç kredisinde gerekli olan evraklar 48 ay vadeli ihtiyaç kredisinde de gereklidir.

Çalışanlar için gerekli evraklar

  • Gelir Belgesi (Çalıştığınız kurumdan alacağınız maaş yazısı ya da ücret bordrosu)
  • Kimlik Belgesi, (Nüfus cüzdanı ya da üzerinde TC Kimlik numaranızın yazılı olduğu ehliyet)
  • Sigorta Dökümü (E-Devlet şifreniz ile birlikte E-Devlet üzerinden alacağınız sigorta hizmet dökümü)
  Vakıfbank Kredi Başvurusu

Emekliler için gerekli evraklar

  • Kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı ya da üzerinde TC Kimlik numaranızın yazılı olduğu ehliyet)
  • Emeklilik Dökümü (E-Devlet üzerinden alabileceğiniz emekli olduğunuzu gösterir belge)

48 Ay vadeli ihtiyaç kredisi çekmek istiyor ancak gelir belgesi sunamıyorsanız, maaş bordrosu olmayanlara kredi veren bankalar başlıklı yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz. Bu sayede herhangi bir evrak ihtiyacı olmadan ihtiyaç kredinizi hızlı ve pratik bir şekilde kullanabilirsiniz.

48 Ay Vadeli Kredi İhtiyaç Kredisi Veren 4 Banka

Farklı faiz oranları ile 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi veren 4 bankayı sizler için bir araya getirdik. Bu bankalardan çalıştığınız herhangi birinden ya da daha önce hiç çalışmanızın olmadığı bir bankadan 48 ay vadeli ihtiyaç kredinizi kullanabilirsiniz. Yazımızın yayınlandığı tarih ile sizlerin okuduğu tarih arasındaki zamandan dolayı faiz oranlarında bir değişim olacağını düşünerek 48 ay vadeli kredi veren bankaların faiz oranlarından şimdilik bahsetmedik. Dilerseniz bu bankaların internet sitelerini ziyaret ederek ihtiyaç kredisi faiz oranlarını inceleyebilir ve size en uygun faiz oranını sunan bankaya başvurabilirsiniz.

48 ay kredi

48 ay kredi

Finansbank 48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

İlk olarak Finansbank ile başlıyoruz. Tüketicilere 2 ay ile 48 ay arasında değişen vade seçenekleri ile kredi sunmayı tercih eden Finansbank, 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında da ilk sırayı alıyor. Telefon, kısa mesaj- internet bankacılı, internet, banka şubeleri ve mobil uygulama üzerinden kredi başvurularını kabul eden Finansbank, özellikle sms kredi başvurularına çok kısa süre içerisinde geri dönüş yapmakta ve kredinin sonucunu yine sms olarak sizlere iletmektedir. Finansbank ihtiyaç kredisi başvurusu ve başvuru şartları ile ilgili daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

  Denizbank SMS Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası 48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

Emeklilerin yanı sıra çalışanlara da kredi sunan Ziraat Bankası, 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanabileceğiniz ikinci banka olarak göze çarpmaktadır. Ziraat Bankası üzerinden yapacağınız başvurularda dikkat etmeniz gereken nokta sizlerden sigorta ve gelir belgesi talep edileceğidir. Eğer gelir belgesi sunamıyorsanız ve sigortalı olarak çalışmıyorsanız, bu durumdan Ziraat Bankası’ndan yapacağınız başvuru olumsuz sonuçlanacaktır. Ziraat Bankası kredi başvurusu ile ilgili daha fazla bilgi almak için tıklayın.

Halkbank 48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Halkbank’ın sunduğu 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi faiz oranı bakımından da oldukça cazip görünüyor. Özellikle emeklilerin ve sigortalı olarak çalışanların tercih ettiği Halkbank’ta dakikalar içerisinde başvurunuzu yapabilir ve ihtiyaç kredinizi kullanabilirsiniz. Halkbank’ta Ziraat Bankası’nda olduğu gibi kredinin kullandırılması için sizlerden evrak talep edecektir. Halkbank ihtiyaç kredisi başvurusu ile ilgili daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

Vakıfbank 48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Başvuru

48 ay vadeli ihtiyaç kredisi almak isteyenlerin en fazla tercih ettiği bankalardan biri de Vakıfbank olarak bilinmektedir. Özellikle memurların ve emeklilerin tercih ettiği bankalardan biri olan Vakıfbank, ücretli olarak çalışanlar ve işyeri sahipleri için de 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi sunmaktadır. Vakıfbank ihtiyaç kredisi ile ilgili daha detaylı bilgi almak, başvuru kanallarını öğrenmek ve başvuru yapmak için tıklayınız.

Kredi Uzmanımıza Soru Sormak için Tıklayın!

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Yorum Yapabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir