800 Kredi Notu ile Kredi Almak

800 puana kredi veren bankalar

800 Kredi notu ile kredi almak denilince şaşırıyor, olamaz öyle bir şey diyor olabilirsiniz. Ancak 800 puan ile kredi almak elbette mümkün. Halk arasında kulaktan kulağa dolaşan kredi notu düşük olan kredi alamaz ön yargısını şimdi sizlerle birlikte yıkacağız ve sizlere nasıl kredi alabileceğinizi, neler yapmanız gerektiğini anlatacağım. Konuya geçmeden önce bilmelisiniz ki kredi notu, kredi kullanımı için tek kıstas değildir. Yani kredi notunuz 1800 olsa da kredi alamayabilirsiniz.

Öncelikle bilinmesi gereken kredi notunu etkileyen etmenlerdir. Yeni çektiğiniz bir kredi, fazla sayıda yapılan başvuru ya da kredi kartınızdan yaptığınız fazla harcamalar kredi notunuzu düşürebilir. Burada önemli olan kredi notunuz değil ödeme düzeniniz olacaktır. Yani kredi ve kredi kartı hatta kredili mevduat hesabı ödemelerinizi düzenli olarak yapıyorsanız, kredi notunuz 800 değil 600’de olsa yeni kredi alabilirsiniz. Peki böyle bir durumda neler yapmalı, nasıl kredi almalısınız?

  Kredi Notunu Yükseltmek İçin Altın Kurallar

İlk yapılması gereken, net bir şekilde kredi notu yani kredi skorunun kaç olduğunu öğrenmektir. Eğer kredi notunuz başlığımızda da belirttiğimiz gibi düşük ise bu kez ödeme düzeninizi kontrol etmelisiniz. Özellikle son 3 ay içerisinde herhangi bir gecikmeli ödeme olmaması önemlidir.

800 skora kredi

800 skora kredi

800 Kredi Notu ile Hangi Bankalardan Kredi Alabilirim?

800 kredi notu ile kredi almayı deneyebileceğiniz ilk banka Ziraat Bankası’dır. Tüketicinin kredi notundan çok ödemelerini kontrol eden ve yaptığı ödemelere göre değerlendirmelerde bulunan Ziraat Bankası, ödemelerinizin düzenli olması halinde sizlere maaşınızın 10 katına kadar kredi verebilecektir. Ancak unutmamalısınız ki, Ziraat Bankası’ndan kredi alabilmek için maaşlı çalışan iseniz son 6 aydır sigortanız kesintisiz ödeniyor olmalıdır.

  Limit Kontrol Sistemi Nedir?
  Devlete Borçlu Olmak Kredi Notunu Etkiler Mi?

Tercih edebileceğiniz ikinci banka ise Vakıfbank’tır. Tüketicinin ödemelerini kontrol eden ve kredi verip vermeme kararını daha çok bu yönde alan Vakıfbank, sizler için alternatif çözüm olacaktır. Bu iki bankaya yapacağınız ihtiyaç kredisi başvuru işlemleri sırasında yanınızda kimlik belgesi, gelir belgesi ve sigorta dökümü olmalıdır.

Eğer son 3 ay içerisindeki ödemelerinizde bir düzensizlik varsa bu bankaların sizlere kredi vermesi pek mümkün görünmüyor. Bu durumda önümüzdeki 3 ay boyunca ödemelerinizi düzene sokmayı deneyebilir ya da kredi puanını artırmak için yapılması gerekenlere göz atabilirsiniz.

Kredi Uzmanımıza Soru Sormak için Tıklayın!

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Yorum Yapabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir