Türkiye'nin Kredi Rehberi
Akbank Evraksız Belgesiz Kredi
Yazar: - 08 Şubat 2020
175
0

Akbank en çok merak edilen kredi çeşitlerinden birisi olan gelir belgesiz kredi vererek birçok insanın yardımına koşan bir banka haline geldi. Bu konuda genelde kullanıcılar inanmasa da banka bunu veriyor. Tabi gene de bazı şartları sağlamanız gerekiyor. Bu şartlara uygun bir şekilde kredi almak isteyen serbest meslek sahipleri ve ev hanımları içi başvuru yapmak kolaydır.

Gelir belgesiz ve kefilsiz kredi almak için en önemli detay kredi notudur. Eğer kredi notunuzda herhangi bir sorun yoksa başvurunuza anında cevap verilecektir. Bu tür krediler için en çok dikkat edilen noktanın bu olduğunu hiçbir zaman unutmamanız gerekiyor.

Akbank Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu

Akbank üzerinden yüksek kredi notunuzun olmasına rağmen direkt olarak gelir belgesiz kredi almak istediğinizde cevap hayır olabilir. Bu durumda vazgeçmemiz gerekiyor. Farklı bir yöntem izleyerek başvurunuzu yapabilirsiniz. İlk yapılması gereken işlem telefonunuza Akbank Direkt uygulamasını indirmek olacaktır.

Kurulum gerçekleşirken müşteri hizmetleri servisini arayarak uygulamayı kullanmak için bir şifre oluşturmalısınız. Şifrenizi oluşturduktan sonra kimlik numaranız ile birlikte giriş yapmanız daha kolay olacaktır. Giriş işlemini yaptıktan sonra ekran üzerinde karşınıza Kredi İşlemleri isimli bir menü gelecektir.

O seçeneğe tıkladığınız başvurunuz olmadığı söylenecektir. Hemen altında ise Başvur sekmesini görülecektir. Bu butona basarak başvurunuzu gerçekleştirmeniz mümkündür. Buradan herhangi bir belge sunmadan başvurunuzu yapabilirsiniz. Eğer bankada bir hesabınız yoksa bu başvuruyu yapma imkanınız yoktur.

X

Bankanın bir şubesine giderek başvurunuzdan önce bir hesap açtırmanız doğru olacaktır. Ardından anlattığımız yöntem ile krediniz için başvurunuzu yapabilirsiniz. Aynı başvurunuzu bilgisayar ile de yapabilme şansınız var. Bunun için Akbank internet bankacılığını kullanıyor olmanız gerekiyor. Buradan kredi bölümüne giderek yukarıda anlatmış olduğunuz şekle benzer bir işlem ile başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu tür başvurunuzun olumlu şekilde sonuçlanabilmesi için illa bir gelir ispatı yapmanız gerek yok.

Ancak bu başvuru da en önemli nokta ise kredi notu olacaktır. Bildiğiniz gibi kredi notu 5 farklı bölüme ayrılmaktadır. Eğer notunuz orta seviyede ve altında ise başvurunu büyük ihtimal ile olumsuz olarak gerçekleşecektir. Olumlu olması içinse kredi notunuzun çok yüksek olması gerekecektir. Notunuzun yanı başvurunuzu olumlu bir sonuç vermesi içinse unutulmaması gereken işlemlerinizi

Akbank direkt veya İnternet bankacılığı üzerinden yapmanız gerekiyor. Aksi taktirde gelir belgesiz kredi başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır. Başvuru yaparken vadeyi uzun tutmak ve belirli limitler dahilinde yapmak önemli olacaktır. Örneğin başvurunuz 20 bin TL ve 48 ay vadeli olarak başvuru yapmak kredinizin onaylanması açısından önemli olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ