Türkiye'nin Kredi Rehberi
ATM Günlük Çekim Limiti
Yazar: - 25 Mart 2018
14
0

ATM günlük çekim limiti genellikle fazla miktarda para çekmek isteyenlerin karşılaştığı bir sorundur. ATM üzerinden yapılabilecek şüpheli çekimleri önlemek amacıyla oluşturulmuş olan ATM günlük çekim limiti, bankaya göre değişiklik göstermektedir. Bazı durumlarda günlük çekim limitinin tüketici talebi doğrultusunda artırılması da mümkündür. Ancak bu artırma işlemi için tüketicinin ilgili banka çağrı merkezini arayarak, günlük çekim limitini yükseltmek istemesi gerekmektedir.

ATM günlük para çekme limiti genellikle kullanılan kart türüne göre de değişiklik göstermektedir. Eğer kullandığınız kart business olarak bilinen kart türlerinden bir tanesi ise günlük para çekme limitiniz diğer kartlara oranla yüksek olacaktır.

X

ATM Günlük Para Çekme Limitleri

Gelişen teknoloji ile birlikte artık banka kartınız ile tüm bankalardan para çekebiliyorsunuz. ATM günlük para çekme limiti tüketicinin talebi doğrultusunda belirli bir rakama kadar yükseltilebilmektedir. Ancak dikkat edilmesi gereken önemli nokta, günlük çekim limitinin artırılmasından sonra tekrar düşürme işlemini unutmamanızdır. ATM günlük para çekme limitini düşürmenizi önerme nedenimiz ise herhangi bir durumda kartınızın başkalarının ele geçmesi halinde çekilebilecek rakamın düşük olmasıdır. ATM günlük para çekme limitlerinin bankaya, hatta kullanılan kart türüne göre değiştiğini belirtmiştik. Şimdi birde bu kartların günlük para çekim limitlerine göz atalım.

atm kredi

atm kredi

Akbank ATM Günlük Para Çekme Limiti

Akbank ATM’sinden günlük para çekme limiti 1.500 TL olarak bilinmektedir. Eğer ATM’den çekmek istediğiniz tutar 1500 TL’nin üzerinde ise 444 25 25 numaralı Akbank müşteri hizmetlerini arayarak ATM günlük çekim limitinizi artırabilirsiniz.

X

Finansbank ATM Günlük Para Çekme Limiti

Finansbank günlük para çekme limitleri tüketiciye göre değişiklik göstermektedir. Bu konuda net bir rakam vermek doğru olmayacaktır. Ancak genellemeye vurulduğunda Finansbank kredi kartı günlük para çekme limiti 1500 TL olarak belirlenmiştir. Finansbank kartınızın günlük para çekme limitini artırmak isterseniz 0850 222 0 900 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak talebinizi iletmeniz gereklidir.

Enpara ATM Günlük Para Çekme Limiti

Finansbank Enpara kullanan müşterilerine bir ayrıcalık tanımış gibi görünmektedir. Finansbank müşterileri genellikle günlük 1500 TL günlük para çekme limiti ile karşı karşıya kalırken, Enpara müşterilerinde bu limit günlük 7.000 TL’dir.

Halkbank ATM Günlük Para Çekme Limiti

Halkbank ile çalışan tüketiciler için belirlenmiş ATM günlük para çekme limiti 1.000 TL olarak belirlenmiştir. Halkbank ile çalışan tüketiciler bu rakamın üzerindeki ATM’den para çekme işlemleri için ek ücret ödemesi yapmak zorunda kalabilmektedir.

Denizbank ATM Günlük Para Çekme Limiti

Denizbank kendisi ile çalışmayı tercih eden tüketiciler için ATM günlük çekim limitini 1.990 TL olarak belirlemiştir. Çekmek istediğiniz rakam bu tutarın üzerinde ise 0850 222 0800 numaralı çağrı merkezini arayarak talebinizi iletebilirsiniz.

Garanti Bankası ATM Günlük Çekim Limiti

Garanti Bankası ATM günlük para çekme limiti çekim yapılacak hesaba göre değişmektedir. Eğer mevduat hesabınızdan para çekimi yapacaksanız günlük para çekme limitiniz 2.000 TL, kredi kartınız ile nakit avans çekmeyi tercih ederseniz, çekebileceğiniz tutar 4.000 TL’dir. Yeni çıkan teknolojiye hızlı bir şekilde ayak uydurmayı başaran Garanti Bankası QR kodu ile para çekme işlemi için günlük para çekme limitini 3.000 TL olarak belirlemiştir.

İNG Bank ATM Günlük Para Çekme Limiti

İNG Bank ile çalışmayı tercih ettiyseniz, ATM’den günlük çekebileceğiniz tutar 1.000 TL’dir. İNG Bank günlük para çekme limitinizde bir değişiklik yapmak isterseniz, 0850 222 0 600 numaralı ING Bank çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Ziraat Bankası ATM Günlük Para Çekme Limiti

Ziraat Bankası ATM günlük para çekme limiti 1.500 TL olarak belirlenmiş durumdadır. Bu tutar üzerinde yapacağınız her türlü değişiklik için Ziraat Bankası şubelerine uğramanız ya da 444 00 00 – 0850 220 00 00  numaralı müşteri hizmetlerinden birini aramanız gerekmektedir.

Vakıfbank ATM Günlük Para Çekme Limiti

Vakıfbank ATM günlük para çekme limiti 1.500 TL dir. Vakıfbank ile çalışıyor ve günlük para çekme limitinizde bir değişiklik yapmak istiyorsanız, 0850 222 0 724 numaralı Vakıfbank müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

İş Bankası ATM Günlük Para Çekme Limiti

Türkiye’nin en köklü bankalarından bir tanesi olan İş Bankası’da günlük ATM para çekme limitini 1500 TL olarak belirlemiştir. İş Bankası ATM günlük para çekme limitini değiştirmek için aramanız gereken müşteri hizmetleri telefon numarası 0850 724 0724 olarak bilinmektedir.

Yapı Kredi ATM Günlük Para Çekme Limiti

Yapı Kredi Bankası ATM üzerinden kredi çekme limiti 1.500 TL olarak belirlenmiştir. Bu tutar üzerinde bir değişiklik yapmak, rakam yükseltmek ya da düşürmek için 0850 222 0444 numaralı Yapı Kredi Bankası müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ