Banka İşsizlik Sigortası Şartları

işsizlik-sigortası-şartları

Banka İşsizlik Sigortası Şartları

Banka işsizlik sigortası şartları, kredi ödeme güvencesi sigortası, işsizlik teminatı kredi nedir ve daha fazla soruyu içeriğimizde yanıtladık. İşsizlik sigortası hakkında bilinmesi gereken her şey. Özel sektörün oyununa gelmeyin işsizlik sigortası yaptırın.Özel sektör çalışanları ne yazık ki günümüzde devamlı olarak süregelen bir korkuyla yaşıyorlar. Günümüzün vazgeçilmez ihtiyaçlarına yetişmek için verdiğimiz çaba ve çektiğimiz krediler başımıza bela olabilir. Krediyi işsiz kaldığınız için ödeyemiyorsanız size işsizlik sigortasından bahsetmek istiyorum.

  Arsaya Kredi Çıkar Mı? İpotekli Finansman Kredisi

Kredi Ödeme Güvencesi Sigortası

Kredi ödeme güvencesi sigortası olarak da adlandırılabilen bu uygulama aynen hayat sigortası gibi işlemektedir. Kredi işsizlik sigortası kapsamında kişilerin işsiz kalmaları durumunu güvence altına alır. Ve sigorta işsiz kalınması durumunda yıllık birkaç aylık kredi borcunu öder.Banka işsizlik sigortası şartları kapsamında bankalar yıllık belli sayıda kredi taksitini güvence altına alır. Bu süreçte sizler maddi rahatlama yaşayarak iş bulma sürecine başlarsınız. İş bulduktan sonra hemen kredi borcunuzu ödemeye devam etmeniz gerekir.

işsizlik-sigortası-veren-bankalar

İşsiz Kalanın Kredi Borcu

Banka işsizlik sigortası kredi incelendiğinde bu sigortanın sadece kredi çekmeden evvel yapılabildiği bilinmektedir. Sonradan kredi işsizlik sigortası yaptırma diye bir uygulama yoktur. Ancak kredi işsizlik sigortası yaptırmadan kredi kullanıp sonrasında işsiz kaldıysanız bu noktada yapabileceğiniz bir madde daha kalıyor. Kredi kullandığınız banka ile hemen iletişime geçin. Bu konuda bazı bankalar taksit dondurma işlemi yapmaktadır.

  2019 Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Özel İşsizlik sigortası Yapan Bankalar

İşsizlik sigortası veren bankalar oldukça fazladır. QNB Finansbank işsizlik sigortası, CardFinans işsizlik sigortası, garanti işsizlik sigortası, yapı kredi gelir güvence sigortası, halk bank işsizlik sigortası ve diğer onlarca bankaya bağlı sigorta hizmeti işsizlik sigortası vermektedir.

İş bankası işsizlik sigortası

Kredi destek sigortası adı altında İş bankası işsizlik sigortası olanağı sunmaktadır. Bu sigorta birçok kişiyi kapsar. Memur olup geçici sakatlık yaşayanlardan istemsizce işsiz kalanlara varıncaya kadar yılın 6 aylık sürecini kapsayan sigorta işlemi yapılmaktadır.

  Borç Kapatma Kredisi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Bu teminattan faydalanmak için poliçe tarihinden itibaren 30 gün geçmiş olmalıdır. Kredi azami limitleri alacağınız krediye göre değişmektedir. Bu nedenle bu bilgiyi şubeden alınız.

Finansbank İşsizlik Sigortası

Bu banka da yine işsizlik sigortası sağlayan bankalar arasında yer almaktadır. Yine 6 aylık borç güvence altına alınmaktadır. Kişinin iş vereni yoluyla atılması veya sakatlık bildiren kazaların gerçekleşmesi durumunda kişinin iş göremez duruma gelmesi gibi hadiseler ortaya çıkınca da kredi taksitleri 6 aylığına ödenmektedir. Finansbank işsizlik sigortası bu şekildedir.

Kredi Uzmanımıza Soru Sormak için Tıklayın!

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...
One Response

Yorum Yapabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir