Türkiye'nin Kredi Rehberi
Başvuru Sayısı Fazla Olanlara Kredi Çıkar Mı?
Yazar: - 26 Nisan 2019
8
0

Başvuru sayısı çok olanlara 2019’da kredi çıkma ihtimali yine düşük olabilir. Başvuru olarak tabir edilen şey yalnızca kredi başvuruları değildir. Aynı zamanda kredi kartı başvuruları da bankalara yapılan bir başvurudur ve kredi çıkma ihtimalini etkiler. Bir banka da müşterisinin daha önceki başvuru geçmişine ulaşabilir. Şayet bir kişinin bankacılık işlemleri birçok kez reddedilmişse bu kredi alabilme ihtimalini de düşürecektir. Çünkü başvuruların olumsuz sonuçlanması kredi notunu da etkileyen faktörlerden birisidir.  Bu durumda başvuru sayısı fazla olanlara kredi verilmemesine yol açar.

Kedi Başvuruları Silinir Mi?

Kredi başvuruları ne zaman silinir sorusunun cevabı 6 aydır. Bankalar yapılan başvuruları belirli bir süre sistemlerinde tutarlar. Fakat 6 ayın geçmesinin ardından bu başvurular sistemden silinir. Bir başvurunun reddedilmesi bir sonraki başvuruyu etkileyen faktörlerden birisidir. Bundan dolayı tavsiye edilen şey başvurunun reddedilmesinin ardından 6 ay beklenmesidir. Böylece sistemde ret cevabı banka tarafından görünmeyecek ve kredi alma ihtimalini de düşürmeyecektir.

X

Hangi Bankalar Kolay Kredi Veriyor?

2019 kolay kredi veren banklara hangileri sorusunun cevabı acil nakit ihtiyacı olan kişileri yakından ilgilendirir. Bazı bankaların kredi başvuru işlemleri uzun sürebilir. Ayrıca istenen her belgenin de pek çok kişi için karşılanabilmesi mümkün olmayabilir. Böyle durumda kolay kredi alınabilecek bankalara başvurmak gerekir. QNB Finansbank, Akbank ya da Burgan Bank gibi bankaları ihtiyaç kredilerini hızlı bir şekilde verebiliyor. Bundan dolayı hızlı kredi almak isteyen kişiler bu bankalardan birisini tercih edebilir.

Bankalar İle Çalışması Olmayanlara Kredi

Kredi notunun önemi kredi ya da kredi başvuruları sırasında oldukça önemlidir. Bu kredi notu daha önceden bankalar ile yapılmış çalışmalar sonucunda belirlenir. Yani bir kredi kartı borcunun düzenli ödenmesi ya da çekilmiş bir kredi varsa taksitlerinin aksatılmaması kredi notunu da yükseltir. Fakat bunun tam tersi borçların ödenemediği durumlarda kredi notu da düşer. Kredi notu düşük olan kişilere de bankalar genel olarak kredi vermeyi tercih etmezler. Bankalar ile çalışması olmayan kişilerin kredi notu ise riskli grupta yer alır. Bu kişilere kredi veren bankalar da ekstra teminat talebinde bulunabilirler.

Kefil Ve İpoteğin Kredi Çekmedeki Önemi

Kredi için kefil ve ipotek her bankasının aradığı şartlardan birisi değildir. Bankalar gerekli gördükleri bir durum olmadığında kefil ya da ipotek istemeyebilir. Fakat özellikle kredi notu düşük kişiler kredi başvurusunda yapacaklarsa bu kişilerin borca karşılık bir ipotek göstermesi ve kefil bulması gereklidir. Ayrıca şayet bir kişinin ipotek gösterebileceği bir gayrimenkulü varsa o kişiye kredi çıkma ihtimali de oldukça yüksektir.

X

Online Kredi Başvuru Şartları Nelerdir?

Kredi başvuruş online yapma koşulları arasında 18 yaşından büyük olmak vardır. 18 yaşından küçük kişilere yasa gereği kredi verilmez. Bir diğer aranan şart ise bankalarla daha önce bir çalışmanın olmasıdır. Ayrıca kredi verilirken aylık taksit tutarı göz önüne alınır. Online kredilerde bir kişinin aylık gelirinin yarısından azı kredinin vade tutarı olabilir. Yani bir kişinin geliri 3 bin TL ise 1,500 TL’den fazla aylık vade miktarı belirleyemez. Bu koşulları sağlayan herkes online olarak krediye başvurabilir.

Evraksız Kredi Veren Bankalar

Gelir belgesiz kredi verene bankaların hangileri olduğu özellikle çalışmayan kişileri yakından ilgilendirmektedir. Pek çok banka kredi verirken gelir belgesini başvurusu sırasında talep eder. Fakat başvuru sayısı fazla olanlara kredi veren bankalar olduğu gibi gelir belgesi olmayan kişilere de kredi imkanı sağlayan bankalar vardır. Belge istemeyen bazı bankaların uygulamaları şu şekildedir:

  • CEPTETEB,
  • com,
  • Odeabank,
  • N Kolay Kredi.

Kredi Başvurusu Reddedilirse Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Kredi başvurusu reddedilenlerin izlemesi gereken yollardan bir tanesi bankadan başvuru silinme zamanını beklemesidir. Kredi başvuruları 6 ay sonra silinir. Bundan dolayı da bir sonraki başvurunun değerlendirmesinden olumlu cevap alabilmek için bu tarihin beklenmesi önemlidir. Ayrıca başvuru gerekçesinin ne olduğu ve o eksiğin de giderilmesi bir sonraki başvurunun çıkma ihtimalini yükseltecektir.

Kredi Notu Nasıl Arttırılır?

Kredi notu arttırmak için yapılması gereken şey banka ile çalışmalar yapılmasıdır. Örneğin düşük limitli bir kredi kartı alınması ve bu kartın borcunun düzenli ödenmesi kredi notunu da yükseltecektir. Ayrıca kredi çekilmişse de geri ödemelerin aksatılmadan düzenli bir şekilde yapılması kredi notunun arttırılması için şarttır. Borcun ödenmemesi ya da geciktirilmesi kredi notunu düşüren faktörlerdendir. Bundan dolayı bu konuda da dikkatli davranılmalıdır.

Şubeye Gitmeden Kredi Veren Bankalar

Kredi başvurusunu şubeye gitmeden kabul eden bankaların sayısı günden güne artıyor. Artık pek çok banka kredi başvuruları için internet bankacılığı ya da mobil uygulamaların tercih edilmesi için bazı ayrıcalıklar sunuyor. Online kredi başvurusu yapılabilecek bankalardan bazıları ise şunlardır:

  • ING Bank,
  • Vakıfbank,
  • Garanti Bankası,
  • İş Bankası,
  • Yapı Kredi.

Online Kredi Başvurusunun Avantajları

Kredi için online başvuru faydalarından en önemli olanı şubeye gitme gerekliliğini ortadan kaldırmasıdır. Bu yöntem ile kişiler istedikleri zaman anında kredi başvurularında bulunabilir. Fakat bu yöntemin tek avantajı bu değildir. Pek çok banka kredi başvurusunu internet üzerinden yapan kişilere uygun faiz oranlı geri ödemeler sunar. Başvuru sayısı fazla olanlara kredi için de online başvuru tercih edilmesi avantaj sağlayacaktır.

SMS İle Kredi Veren Bankalar

Finansbank Kredi Başvurusu

Akbank Kredi Başvurusu

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ