Türkiye'nin Kredi Rehberi
Belgesiz Evraksız Kredi Kullandıran Bankalar
Yazar: - 27 Mart 2018
12
0

Gelir belgesiz kredi veren bankalar genellikle sigortalı olarak çalışmayan, kredi için bir evrak sunamayan tüketiciler tarafından tercih edilmektedir. Gelir belgesiz kredi faiz oranı, diğer ihtiyaç kredisi türlerine oranlar biraz daha yüksektir. Gelir belgesi olmadan kredi almak için farklı başvuru kanallarını tercih etmeniz gerekebilir. Gelir belgesiz kredi denildiğinde aklınıza sigortam olmasa da kredi alabilirim, çalışmasamda kredi verirler gibi sonuçlar gelebilir. Ancak durum hiçte aklınıza geldiği gibi olmayacaktır. Kefilsiz evraksız kredi veren bankalardan bir çoğu sigortalılık sürenize dikkat etmektedir.

Bankaların evraksız, belgesiz, kefilsiz kredi vermeyi tercih ettiği müşterilerin bir çoğunun kredi notunun yüksek olduğu gözlemlenmektedir. Eğer kredi notunuz düşük ise bu durumda gelir belgesi olmadan kredi kullanmanız da oldukça zor olacaktır.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Gelir belgesiz kredi veren bankaların en büyük özelliği başvurunun sonrasında onaylanan kredinin tüketicinin hesabına yatırılmasıdır. Yani çoğu zaman bankaya gitmenize, bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Tabi bu durum kredi başvurusu yaptığınız bankanın müşterisi olup olmadığınızla da ilgilidir. Eğer Akbank belgesiz kredi başvurusu yaptıysanız ve krediniz onaylandıysa ancak Akbank müşterisi değilseniz, bu durumda kredinizi kullanabilmeniz için Akbank şubelerine giderek başvurunuzu tamamlamanız gerekecektir.

Evraksız ve gelir belgesiz kredi başvurunuzu yaptığınız bankanın zaten müşterisi iseniz, bu durumda çoğu zaman şubeye gitmenize gerek kalmadan onaylanan kredi tutarınız hesabınıza aktarılacaktır. Hesabınıza yatırılan kredi tutarını ise dilediğiniz şubeden çekmeniz mümkündür. Eğer acil nakite ihtiyacınız var ise ATM’den günlük çekim limiti doğrultusunda para çekebilirsiniz.

İş Bankası Gelir Belgesiz Kredi

İş Bankası gelir belgesiz kredi özelikle iş bankası ile çalışan tüketicilere sunulmaktadır. İş Bankası üzerinden gelir belgesiz kredi kullanmak için İş Cep mobil uygulamasını indirmeniz ya da internet bankacılığına giriş yapmanız gerekmektedir. İş Bankasının tüketicilere sunduğu kefilsiz ve gelir belgesiz kredinin vadesi 48 ay, kullanılacak maksimum kredi tutarı ise 25.000 TL’dir. İş Bankası kredi başvurunuz sonucunda onaylanan krediniz bankadaki hesabınıza aktarılacaktır.

X

Ayrıca İş Bankası kendisini tercih eden tüketicilere belirli dönemlerde hazır kredi imkanı da sunmaktadır. Avantajlı koşullarda hazır kredi olarak geçen bu kredi ile tüketicinin profiline, kredi notu durumuna bağlı olarak önceden onaylı krediler sunulmaktadır. Müşteri istediği zaman onay vererek, hazır onaylı kredi limitinin hesabına aktarabilmektedir.

Odeabank Gelir Belgesiz Kredi

Odeabank gelir belgesiz kredi başvurusu sms ile ya da Odeabank internet bankacılığı aracılığı ile yapılmaktadır. Tüketicilerin 48 ay vadeli gelir belgesiz kredi kullanabilmeleri için öncelikle Odeabank müşterisi olması gerekmektedir. Odeabank nakit hazır kredisinin üst limiti 10.000 TL’dir. Odeabank gelir belgesiz kredinin diğer bankalardaki kredilerden farkı ise kredinin hesabınıza geçmesi için şubelerden kimliğiniz ile birlikte işlem yapmanız gerekmesidir.

Finansbank Gelir Belgesiz Kredi

Finansbank gelir belgesiz kredi başvurusu online olarak internet sitesi üzerinden, Finansbank’ın mobil uygulaması üzerinden ya da internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirilmektedir. Maksimum 30.000 TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınız için kullanabileceğiniz Finansbank kredi, maksimum 48 ay vade seçeneği ile kullanılabilmektedir. Finansbank kredisi onaylanan tüketicilerin kredilerini 7 gün içerisinde kullanmaları gerekmektedir. Aksi halde onaylanan kredi iptal edilmektedir.

gelir-belgesiz-kredi-veren-bankalar

gelir-belgesiz-kredi-veren-bankalar

TEB Gelir Belgesiz Kredi

TEB gelir belgesiz kredi pratik kredi olarak bilinmektedir. Maksimum 12.500 TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınız için başvuru yapabileceğiniz pratik kredi, sadece ehliyet ya da kimlik belgeniz ile kullanımınıza sunulmaktadır. Eğer TEB müşterisi iseniz pratik kredi başvurunuzu TEB internet bankacılığından yapabilirsiniz. TEB müşterisi değilseniz, gelir belgesiz kredi için başvurunuzu cep telefonunuzdan yapmanız gerekmektedir. Bunun için cep telefonunuzun mesaj yazma bölümüne giriş yapmak ve TC Kimlik numaranızı 4446’ya göndermek yeterlidir.

Akbank Gelir Belgesiz Kredi

Akbank gelir belgesiz kredi, Akbank ile çalışması olan ya da geçmişte çalışan müşterilere sunulmaktadır. Akbank direkt kredi olarak da bilinen belgesiz ihtiyaç kredisi için internet bankacılığına giriş yaptıktan sonra başvurular bölümünden kredi seçeneğine tıklamalısınız. Sonrasında ihtiyacınız olan kredi rakamını belirterek kredi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Bu bankaların dışında da evraksız kredi kullanmanıza imkan sağlayan bankalar bulunmaktadır. Bu bankalarla ilgili araştırmalarımızı tamamladıkça yazımıza eklemeye devam edeceğiz. Bu sayede evraksız, kefilsiz ve belgesiz kredi veren tüm bankalara bu yazımızdan ulaşabileceksiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ