Türkiye'nin Kredi Rehberi
Borç Kapatma Kredisi Nedir? Bireysel Finansman Kredisi
Yazar: - 22 Mart 2018
30
2

Borç kapatma kredisi diğer ismi ile borç transfer kredisi, bankalara olan kredi ya da kredi kartı borçlarının tek bankaya toplanmasıdır. Yani parça parça farklı bankalardaki kredilerinizi tek bankaya toplamaya, diğer bankalara olan borçları kapatmaya yardımcı olmaktadır. Borç kapatma kredisi, diğer bireysel kredi türlerine oranla biraz daha basit onaylanabilmektedir. Bunun nedeni ise borç kapatma yani borç transfer kredisi başvurusu yaptığınız bankanın, diğer bankalara yaptığınız ödemeleri görmesi, kredi kararını buna göre vermesidir.

Borç kapatma kredisi kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta faiz oranıdır. Eğer faiz oranına dikkat etmez, borçlarınızı tek bankada toplamak için borç kapatma kredisini yüksek faiz oranından kullanırsanız, ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı yüksek olabilir. Borç transfer kredisi bir bireysel ihtiyaç kredisi olmasına rağmen kullanım amacı ile diğer bireysel kredilerden farklıdır. Bireysel ihtiyaç kredilerinde elinize nakit bir para geçerken, borç kapatma kredileri bankalara olan mevcut borçlarınızı kapatacağından dolayı elinize nakit pata geçmeyecektir.

Borç Kapatma Kredisi

Borç kapatma kredisi kullanmaya karar verdiyseniz, başvuru yapmadan önce bilmeniz gereken noktalar bulunmaktadır. Bunlardan ilki, hangi bankaya ne kadar kredi, ne kadar kredi kartı borcunuzun olduğudur. Sonrasında bu bu kredilere ait hesap numaralarını ve kredi kartlarınızın numaralarını bilmelisiniz. Bunları öğrenme nedeniniz ise borç transferi kredisi çekeceğiniz bankanın, bu kredi hesaplarına ve kredi kartlarına ödeme yapacak olmasıdır.

borc kapatma kredisi veren bankalar

borc kapatma kredisi veren bankalar

Borç Kapatma Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Borç kapatma kredisi başvurusu yapmak için kredilerinize ait hesap numaralarını, kredilerinize kalan toplam borç tutarını ve kredi kartı numaralarınızı öğrendiğiniz. Artık borç kapatma kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Öncelikle hangi bankadan borç kapatma kredisi kullanmak istediğinize karar vermelisiniz. Bankalar arasında kısa bir araştırma yaparak borç kapatma kredisi faiz oranları ile ilgili bir araştırma gerçekleştirebilirsiniz.

X

Şekerbank Borç Kapatma Kredisi Başvurusu

Şekerbank borç kapatma kredisi kullanmak isterseniz, sizlere en yakın Şekerbank şubesine uğrayabilir, kredilerinizi tek bankaya toplamak için kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Şekerbank borç transfer kredisi için eğer sigortalı olarak çalışıyorsanız, son iş yerinizde en az 6 aydır sigortalı olarak çalışıyor olmanız gerekmektedir. Eğer bir iş yeriniz varsa yani bir işyeri sahibiyseniz, iş yerinizin en az 1 yıldır açık ve faal durumda olması gerekmektedir. Aksi halde Şekerbank’ın en önemli kriterini karşılayamadığınız için krediniz olumsuz sonuçlanacaktır.

Finansbank Borç Kapatma Kredisi Başvurusu

Finansbank borç kapatma kredisi, tüketicilerin sıklıkla tercih ettiği borç transfer kredilerinden biridir. Finansbank borç kapatma kredisi için de eğer sigortalıysanız, en az 6 aydır kesintisiz sigorta primleriniz ödeniyor olmalıdır. İşyeri sahibiyseniz, yine en az 1 yıldır iş yeriniz açık durumda olmalıdır. Finansbank borç transfer kredisinin tercih edilmesinin en büyük nedeni ise diğer bankalara oranla faiz oranının biraz daha düşük olmasıdır. Finansbank aynı düşük faiz oranını sms kredi başvurularında da sağlamaktadır.

Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi Başvurusu

Vakıfbank borç kapatma kredisi, hem kredi hem de kredi kartlarınıza olan borçlarınızı kapsamaktadır. Vakıfbank’ın tercih edilmesinin en büyük nedeni ise borç kapatma kredisi onaylanan tüketicilere talep edilmesi halinde ödemeyi 3 ay sonra başlatmasıdır. Yani borçlarınızı bugün kapatabilir, yeni çektiğiniz kredinin ödemesine ise 3 ay sonra başlayabilirsiniz. Vakıfbank borç transferi kredisi için sizlere en yakın Vakıfbank şubesine uğrayarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Eğer borç miktarınız düşükse Vakıfbank ATM kredi seçeneğini de değerlendirmeyi tercih edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası borç transferi kredisi özellikle konut kredilerinde tercih edilmektedir. Tüketicinin çekmiş olduğu konut kredisini daha düşük faiz oranları ile yapılandıran Ziraat Bankası, bu özelliği ile tüketicinin gönlünde taht kurmuş durumdadır.

Borç transferi kredisi başvurusu için tercihiniz hangi banka olursa olsun, bazı evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Eğer sigortalı olarak bir işyerinde çalışıyorsanız maaş bordrosu, kimlik ve sigorta hizmet dökümü ile başvurunuzu yapabilirsiniz. Bağkurlu olarak çalışıyorsanız yani kendi işinizin patronuysanız hazırlamanız gereken evraklar, kimlik belgesi, imza beyannamesi, vergi levhasıdır. Bazı durumlarda Bağkurlu çalışanlardan ek evraklar istenilmektedir. Bunlardan başlıca talep edilenler gelir beyannamesi, bilançodur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Toplam 2 Yorum Var)
  1. engin dedi ki:

    bütün borçları bir yerde toplamak istiuyorum

  2. Gökhan dedi ki:

    Kredi borçlarım var ihtiyaç kredileri finansman kredileri bide dışarda extra ödemelerim kredi notunu 0 olduğu için borçlarımı bir araya toplayamıyorum hangi bankaya görüşme yaptıysam telefonla internet üzerinden hep denedim olumsuz sonuç alıyorum maaşım elime geçmiyor bu konuda mağdurum böyle konuda ne yapmam gerektiği bilemiyorum yardımcı olurmsunuz

BİR YORUM YAZ