Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

borc kapatma kredisi

Borç kapatma kredisi veren bankalar dağınık borçlarınızı tek bir yere toplamanıza ve ödemelerinizin rahatlamasına olanak sağlamaktadır. İhtiyaç kredisi olarak kullandırılan borç kapatma kredisinin ana amacı müşterinin diğer bankalara olan kredi, kredi kartı, kredili mevduat hesabı borçlarının tamamını kapatmak ve sadece bir bankaya yani kendisine borçlandırmasıdır. Özellikle fazla sayıda kredisi ve kredi kartı olan tüketicilerin zaman zaman çözüm olarak bulduğu borç kapatma kredisi, bir yandan ödemelerinizi rahatlatırken bir yandan da toplam borç yükünüzü artırmakta, yeni bir faiz ile sizleri karşı karşıya bırakmaktadır.

Borç kapatma kredisi hakkında daha detaylı bilgi verecek olursak 3 bankaya toplamda 15.000 TL borcunuz var. Her bankaya aylık 500 TL ödüyor olsanız, aylık ödemeniz toplamda 1500 TL’ye tekabül etmektedir. Ancak bu borcu tek bir yere ödüyor olsanız aylık ödemeniz 700 TL civarında olacak ve ödemelerinizde zorlanmayacaksınız.

  2019 Ziraat Bankası İcralık Olanlara Kredi

Borç Kapatma Kredisi

Borç kapatma kredisi kredi başvurusu sırasında diğer bankalara olan borçlarımı ödemek istiyorum talebiniz üzerine başlar. Borç kapatma kredilerinin onaylanması, diğer kredi türlerine oranla biraz daha rahattır. Kredinizin onaylanmasının ardından banka, borcunuz olan kredi ve kredi kartlarına tek tek ödeme yapar ve sizden ilgili bankalara giderek ödeme dekontlarını almanızı ister. Sizlerde diğer bankalara gider ve hesabınızda bulunan para ile kalan borcunuzu kapatmak istediğinizi söyler, işlemi tamamlar ve dekontu borç kapatma kredisi kullandığınız bankaya götürürsünüz. Borç kapatma kredisi ile ilgili daha geniş bilgi almak için borç kapatma kredisi nedir? nasıl kullanılır? başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi Gerekli Evraklar

Çalışanlar için gerekli evraklar;

  • Gelir Belgesi,
  • Sigorta dökümü,
  • Kimlik belgesi

Emekliler için gerekli belgeler;

  • Kimlik Belgesi,
  • Emeklilik Belgesi

İşyeri sahipleri için gerekli belgeler;

  • Kimlik Belgesi,
  • Vergi levhası,
  • imza sürküsü,
borc kapatma kredisi veren bankalar

borc kapatma kredisi veren bankalar

Akbank Borç Kapatma Kredisi Başvuru

Akbank borç kapatma kredisi başvurusu şubelerden gerçekleştirilmektedir. Yeni çekeceğiniz kredi ile sizlerde borcunuzu kapatabilirsiniz ancak bu işlemi bankanın yapıyor olması, ödemenizi atlatma olasılığınızın önüne geçecektir. Akbank borç kapatma kredisi için size en yakın Akbank şubesine uğrayarak, borçlarınızı tek bir yere toplamak istediğinizi, sadece Akbank’a kredi ödemek istediğinizi belirtebilirsiniz. Tabi öncesinde diğer bankalara ne kadar borcunuzun olduğunu bilmeli ve banka personeline iletmelisiniz. Kredinizin onaylanmasının ardından artık diğer bankalara olan borçlarınız tamamen bitmiş olacak ve ödemelerinizi sadece Akbank’a yapacaksınız. Akbank kredi başvurusu ile ilgili daha geniş bilgi almak için tıklayınız.

  2019 Kredi Başvuru Sayısı Sorgulama Yöntemleri

Finansbank Borç Kapatma Kredisi Başvuru

Finansbank borç kapatma kredisi, Akbank’ta olduğu gibi şubeler tarafından kullandırılmaktadır. Yukarıda yer alan evrakları hazırladıktan sonra sizlere en yakın Finansbank şubesine uğrayabilirsiniz. Bireysel krediler bölümünden yapacağınız başvurunun ardından aynı gün içerisinde borç kapatma kredinizin onaylanıp onaylanmadığını öğrenebilirsiniz. Kredinizin onaylanmasının ardından Finansbank tarafından diğer bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarınızın tamamı ödenecek, sizin tek ödemeniz Finansbank’a olacaktır. Finansbank kredi başvurusu ile ilgili daha detaylı bilgiyi buradan alabilirsiniz.

  Akbank Kefilsiz Kredi Başvurusu

Denizbank Borç Kapatma Kredisi Başvuru

Denizbank borç kapatma kredisi ile arzu ettiğinizde tüm borçlarınızı bir araya toplayabilir, ödeme tutarlarınızı düşürerek, aylık ödenen taksit miktarını azaltabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken Denizbank şubesine uğrayarak borç kapatma kredisi kullanmak istediğinizi belirtmek olacaktır. Şube personeli tarafından yapılacak olan borç kapatma kredisi başvurusunun onaylanması halinde diğer bankalara olan borçlarınızın tamamı kapatılacak ve tek borcunuz Denizbank’a olacaktır. Eğer gelir belgesi sunamıyor ve Denizbank’tan kredi kullanmak istiyorsanız, daha detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi Başvuru

Ziraat Bankası borç kapatma kredisi ile diğer bankalara olan borçlarınızı tek bir kredi altına toplayabilir, ödemelerinizi sadece Ziraat Bankasına gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankası borç kapatma kredisi kullanmak için son 6 aydır sigortalı olarak çalışmanız, gelir belgesi sunmanız gerekmektedir. Eğer emekli iseniz işler biraz daha kolaylaşacaktır, çünkü Ziraat Bankası emeklilerden gelir belgesi talep etmemektedir. Ziraat Bankası kredi başvurusu ile ilgili geniş bilgi almak için tıklayın.

Kredi Uzmanımıza Soru Sormak için Tıklayın!

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...
One Response

Yorum Yapabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir