E-Haciz Kaydı Olanlar Kredi Çekebilir Mi?

e haciz kaydi olanlara kredi-min

E Haciz kaydı olanlar kredi çekebilir mi? ya da üzerimde haciz var kredi çekebilir miyim? bu iki soru son zamanlarda sıkça karşımıza çıkmaktadır. Üzerinde borçlarından dolayı e haciz bulunan tüketiciler, gerek bu borçları kapatmak gerekse, diğer borçlarını ve acil ihtiyaçlarını karşılamak için kredi arayışı içerisinde girmektedir. Öncelikle böyle bir durum ile karşı karşıya kaldığınız da borç rakamlarınızı öğrenmeli icra dosyalarınızın ne kadara kapanacağını bilmelisiniz. İcralık durumla olanlara kredi veren bankalar bulunmaktadır. Ancak bu durum belirli şartlara bağlıdır.

E Haciz kaydı olan kişilerin kredi çekebilmesi için e haciz kaydının, bankalardan kaynaklanmaması gerekmektedir. Yani eğer kredi kartı, ek hesap ya da kredi borcu nedeniyle e haciz kaydınız bulunuyorsa, bu durumda yeni kredi alamazsınız. Ancak e haciz kaydınız başka borçlarınızdan kaynaklanıyor ise bu durumda bankalardan kredi almanız mümkündür.

Finansbank E Haciz Kaydı Olanlara Kredi

Finansbank e haciz kaydı olanlara kredi veren bankalardan bir tanesidir. Ancak bu kredinin banka şubelerinden başvuru yapılarak alınması oldukça zordur. Bu nedenle öncelikle Finansbank müşterisi olmanız, sonrasında başvurunuzu internet bankacılığı aracılığı ile yapmanız gerekmektedir. Finansbank internet bankacılığı kredi başvurusu, Finansbank internet sitesi üzerindenki müşteri girişinden ya da Finansbank mobil uygulamasından yapılmaktadır.

Denizbank E Haciz Kaydı Olanlara Kredi

Denizbank e haciz kaydı bulunan tüketicilere kredi veren bankalardan bir diğeridir. Finansbank kredi başvurusunda olduğu gibi Denizbank kredi başvurusu içinde internet bankacılığını kullanmanız gerekmektedir. Tabi Denizbank ve Finansbank kredi başvurunuzun onaylanması için bazı şartları yerine getiriyor olmanız gerekmektedir. Bu şartların başında ise sigortalı olarak bir işyerinde çalışıyor olmanız gerekmektedir.

Denizbank ve Finansbank dışında e hacizli olanlara kredi veren bankalar da bulunmaktadır. Ancak bu bankalara da başvurularınızı aynı şekilde yapmanız gerekmektedir. Dilerseniz, anında hızlı kredi veren bankalar arasından bir seçim yaparak, kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Ancak başvuru sayınızın artmamasına özen göstermeli, e haciz kaydı nedeniyle kredi alamıyorken birde başvuru sayısından sisteme takılmamalısınız.

Başvuru sayısı bu gibi kredi çıkmayan durumlarda en fazla dikkat edilmesi gereken noktadır. E haciz kaydınız varken kredi almanın bir diğer yolu, e haciz borçlarının kapatılmasıdır. Eğer borç rakamınız çok yüksek değilse, çevrenizden borç alarak e haciz kayıtlarınızı kaldırabilir sonrasında ise kredi çekerek elden aldığınız bu borçları ödeyebilirsiniz.

Kredi Uzmanımıza Soru Sormak için Tıklayın!

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...
2 Comments

Yorum Yapabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir