Türkiye'nin Kredi Rehberi
2019 Finansbank Kredi Başvurusu SMS İle 15.000 TL Kredi
Yazar: - 12 Mayıs 2019
17
0

2019 Finansbank’ın 15.000 TL’lik kredisi SMS başvurusu ile kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir. QNB Finansbank çeşitli nakit ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için ihtiyaç kredisini müşterilerine veriyor. Düşük faiz ve uygun ödeme seçenekleri ile kredi kullandırımı sağlayan QNB Finansbank’ın bu kredisinden yararlanabilmek için de hızlı bir şekilde başvuru gerçekleştirilebilir. QNB Finansbank kredi başvurusunu SMS ile yapmak isteyen kişilerin TC kimlik numarasını yazarak 5030’a mesaj atmaları gereklidir.

QNB Finansbank İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları

QNB Finansbank kredisi başvuru koşulları arasında 18 yaşından büyük olmak vardır. 18 yaşından küçük kişilerin herhangi bir krediye başvurabilmeleri mümkün değildir. Bunun yanı sıra kredi notunun da risk düzeyinde olmaması aranan şartlardan birisidir. Şayet daha önceden çekilmiş bir kredi varsa bu kredinin taksitlerinin düzenli ödenmiş olması ya da kredi kartı borçlarının her ay düzgün şekilde kapatılmış olması gereklidir. Ayrıca bankaya ipotek verilmesi halinde evli olan kişilerin eşlerinden yazılı onay alması da QNB Finansbank’ın istediği koşullar arasındadır.

X

QNB Finansbank Kredisi İçin Gerekli Olan Belgeler

QNB Finansbank ihtiyaç kredisi başvuru belgelerinden bir tanesi nüfus cüzdanıdır. Kredi başvurusu sırasında kimlik belgesinin dışında kredi başvuru formu da eksiksiz doldurularak bankaya teslim edilmelidir. Ayrıca gelir gösteren belge de yine istenen belgelerden birisidir. Gelir belgesi maaş olabildiği gibi kira da olabilir. Düzenli bir geliri olmayan kişiler ise ipotek göstererek ihtiyaç kredisini alabilir. Bu belgelerin yanı sıra ikametgah belgesi ya da son 3 aya ait fatura da yine QNB Finansbank’ın ihtiyaç kredisi başvurusunda talep ettiği belgeler arasındadır.

QNB Finansbank İhtiyaç Kredi Almak İçin İzlenmesi Gereken Yollar

QNB Finansbank ihtiyaç kredisi başvuru adımlarından ilki çekilecek olan kredi miktarının belirlenmesidir. Daha sonrasında ise vade sayısının de belirlenmesi gereklidir. Vade sayısı belirlenirken aylık ödenmesi gereken taksit tutarı göz önüne alınmalıdır. Bu taksit tutarları kişilerin aylık gelirlerinin yarısından fazla olmamalıdır. Daha sonrasında ise gerekli olan evraklar bankaya eksiksiz bir şekilde teslim edilmeli ve başvuru sonucu beklenmelidir.

QNB Finansbank İhtiyaç Kredi Farklı Başvuru Kanalları

QNB Finansbank ihtiyaç kredisi başvuru yöntemlerinden bir tanesi SMS’tir. Fakat SMS dışında da ihtiyaç kredisine başvurabilmek mümkün. Kredi başvuru kanallarından bir tanesi banka şubeleridir. Banka şubesine gitmeden başvuru yapmak isteyen kişiler ise internet bankacılığını ya da mobil şubelerini kullanabilir. Bir diğer alternatif yöntem ise çağrı merkezidir.

X

QNB Finansbank Kredisi Vade Sayısı Nedir?

QNB Finansbank ihtiyaç kredisi vadesi 60 aya kadar yükseltilebiliyor. QNB Finansbank ihtiyaçların anında karşılanabilmesi için hızlı bir şekilde bireysel ihtiyaç kredisi sağlıyor. Bu kredi sayesinde insanlar 15 bin TL’ye kadar olan kredilerini alarak ihtiyaçlarını giderebiliyor. QNB Finansbank bireysel ihtiyaç kredisi için 60 ay vade seçeneği de sunuyor. Kişiler kendi bütçelerine göre kendi istekleri doğrultusunda ödeme planı oluşturabiliyor.

QNB Finansbank Kredisi Faiz Oranı

QNB Finansbank ihtiyaç kredisi faiz oranı 2,24’tür. Fakat bu faiz oranı müşterinin skoruna göre farklılık gösterebilir. Bundan dolayı faiz oranı hakkında en net bilgiyi alabilmek için Finansbank kredi başvurusu yapmadan önce banka ile iletişime geçilmelidir.

QNB Finansbank Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılabilir?

Kredi hesaplaması QNB Finansbank’ın internet sitesinden kolayca yapılabilir. QNB Finansbank’ın bireysel ihtiyaç kredisine başvurmak isteyen fakat ilk önce ödemeleri gereken taksit miktarının ne olduğunu öğrenmek isteyen kişiler bankanın internet sitesini ziyaret edebilir. QNB Finansbank’ın internet sayfasının üst kısmında Bireysel seçeneği mevcut. Bu seçeneğin üzerine gelinmesinin ardından krediler linki tıklanmalıdır. Daha sonrasında ise ihtiyaç kredisi sayfası açılmalı ve burada bulunan hesaplama aracı kullanılmalıdır.

Kredi Başvuru Durumunu Öğrenme

Kredi başvurusu hakkında bilgi alabilmek için banka ile iletişime geçilmelidir. QNB Finansbank’ın bireysel ihtiyaç kredisine başvuran kişiler başvuruları hakkında yeni bir gelişme olup olmadığını bankanın çağrı merkezi aracılığıyla öğrenebilir. QNB Finansbank müşteri hizmetleri telefon numarası sayesinde bankaya gitmeden kredi başvurusunun son durumu hakkında bilgi alınabilir.

Kredi Başvurusu Onaylanmazsa Ne Yapılmalı?

Kredi onaylanmadığında yapılması gereken ilk şey banka ile iletişime geçerek kredinin neden onaylanmadığının öğrenilmesidir. Her kredi başvurusu banka tarafından kabul edilecek diye bir durum söz konusu değildir. Farklı nedenlerden dolayı banka bazı kredi başvurularını reddeder. Bu nedenlerden bir tanesi evrakların eksik teslim edilmesidir. Bu sebeple kredi başvurusu reddedilen kişiler eksik evraklarını tamamlayarak yeniden kredi başvurusunda bulunabilirler. Fakat çoğu zaman kredi başvurusunun reddedilmesinin nedeni başvuru sahibinin kredi notunun düşük olmasıdır. Böyle bir durumda da yapılması gereken şey kredi notunu yükselterek yeniden kredi başvurusu yapılmasıdır. O kadar vakti olmayan kişiler ise ek teminatlar göstererek QNB Finansbank’ın bireysel ihtiyaç kredisinden faydalanabilirler.

Başvurum Onaylandıktan Sonra Kredimi Nasıl Alabilirim?

Kredi başvurusu onaylandıktan sonra kişilerin banka hesaplarına kredi tutarı otomatik olarak aktarılacaktır. QNB Finansbank kredi başvurusunun gerçekleştirilmesinin ardından banka bazı etkenlere bakarak başvuru hakkında bir karar verir. Şayet tüm koşullar sağlanmış ve gerekli evraklar da eksiksiz olarak teslim edilmişse bu durumda kredi başvurusu da kabul edilecektir. Kredi başvurusunun kabul edilmesinden sonra da banka parayı direk olarak müşterisine aktarır. Krediyi alan kişiler de diledikleri zaman hesaptan parayı çekebilir.

Finansbank Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu

Finansbank Borç Kapatma Kredisi 48 Ay Vade

Finansbank Kredi Kartı Başvurusu

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ