Türkiye'nin Kredi Rehberi
2020 Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar
Yazar: - 09 Şubat 2020
370
0

2020 Yılında Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankaların Listesi

İhtiyaçlarımız dâhilinde ilk kapısını çaldığımız yer elbette banka kredileri olmaktadır. Hepimizin bildiği üzere bankalardan kredi çekebilmek için bankaların bizden talep ettiği bir takım evrakları hazırlamamız ve bankaya sunabilmemiz gerekmektedir. Bu evrakların başında ise gelir belgesi yer almaktadır.

Gelir belgesiz kredi veren bankalara göz atmadan önce gelir belgesi hakkında bilgi sahibi olmamız gerekmektedir. Gelir belgesi kişilerin düzenli gelirlerini ispatlayacağı evraktır. Örn; maaş bordrosu, emekli aylığı veya kira kontratı gibi…  Fakat bankaya sunabileceği gelir belgesi olmayan müşteriler ise kredi çekme konusunda sorun yaşamaktadırlar.

Fakat neredeyse her bankanın müşterilerin gelir belgesi sunmasına ihtiyaç duymadan kredi verme olanağı bulunmaktadır. Gelir belgesi sunmadan bankalardan kredi çekmenin tek yolu ise kredi notunun yüksek yani sicilinin temiz olması gerekmektedir. Bilindiği üzere kredi notu bankaların müşterilerini tanımada en önemli adımlardan biridir.

Geçmiş yıllarda kredi ödemelerini düzenli yapan veya kredi kartı borcunu zamanında ödeyen müşterilerin bankalar arasında kredi notu da yüksek olmaktadır. Fakat kredi veya kredi kartını borcunu zamanında ödemeyen ve hatta yasal takip sürecine giren müşterilerin kredi notu da düşüktür. Dolayısıyla bankalar bir müşteriyle çalışmaya başlamadan önce, mutlaka kredi notunu incelemektedir.

Gelir belgesi sunmadan kredi çekebilmenin diğer yolları ise bankaya kefil göstermek, bir malı ipotek ettirmek veya ek gelir belgelemek gibi adımlar da uygulanabilmektedir. Ayrıca gelir belgesi sunmadan kredi çekebilmek için daha önce kredi çektiğiniz veya hesabınız bulunduğu bankaya kredi başvurusunda bulunmak uygulanacak bir diğer adım olmalıdır. Kredi başvurusunda bulunmadan önce kredi vermek için gelir belgesi istemeyen bankaların araştırılması gerekmektedir. O halde gelin gelir belgesiz kredi veren bankalara hep birlikte göz atalım.

X

AKBANK

Gelir belgesine ihtiyaç duymadan kredi veren Akbank, kredi notu yüksek müşterilerine 40.000 TL’ye kadar gelir belgesiz kredi vermektedir. Kredi başvurularını isterseniz mobil uygulamasından, isterseniz de internet sitesi üzerinden gerçekleştirmeniz mümkün olmaktadır.

GARANTİ BANKASI

Şayet ilk kez kredi çekiyor iseniz Garanti Bankasının ilk kredim kampanyasından yararlanmanız uygun olacaktır. Kredi notu yüksek, öncesinde banka borcu bulunmayan ve daha önce hiçbir bankadan kredi çekmemiş olan müşterilerin gelir belgesi sunmasına gerek duyulmadan 100.000 TL’ye kadar kredi çekmeleri mümkün olmaktadır.

ING BANK

Ing Bank internet üzerinden 50.000 TL’ye kadar yapılan kredi başvurularında, kredi notu yüksek müşterilerden gelir belgesi talep etmeden 60 ay vade ile kredi vermektedir.

ODEABANK

Odeabank yapmış olduğu nakit hazır kampanyası ile kredi başvurusunda bulunan müşterilerine 35.000 TL’ye kadar gerek görülmediği takdirde gelir belgesiz kredi vermektedir. Şayet daha öncesinde Odeabank müşterisi iseniz krediniz onaylanır onaylanmaz hesabınıza geçecektir.

TEB

TEB bankasının son zamanlarda hazırlamış olduğu kredi paketi ile gelir belgesine ihtiyaç duymanda kredi çekmek mümkün. Üst limiti 12.500 TL olarak belirlenen kredi paketinden yararlanmak isteyen müşterilerin TEB müşterisi olmaları, bankaya ait kredi kartlarını kullanıyor olması ve geçmiş banka borçlarının bulunmaması gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ