Halkbank Kredi Başvurusu

halkbank kredi basvurusu

Halkbank kredi başvurusu denildiğinde akıllara emekliler için bulunmaz imkanlar sunan ve bir birinden farklı ihtiyaç kredisi türleriyle emeklilerin gönlünü fetheden Halkbank geliyor olabilir. Ancak durum göründüğü gibi değil. Halkbank emeklilerin yanı sıra çalışanlara, ev hanımlarına, iş yeri sahiplerine, çiftçilere ve daha bir çok kesime kredi imkanı sunmaktadır. Bu kredi imkanlarından yararlanmak için yapılması gerekenler ise oldukça basittir.

Öncelikle atılması gereken ilk adım, kredi başvurusunun nereden ve nasıl yapılacağıdır. Bu günlerde en fazla dikkat çeken kredi kampanyası ise kredimini paketi adı altında duyurulan kısa vadesi ve 1.10 faiz oranı ile dikkatleri üzerine çeken 5.000 TL limitli ihtiyaç kredisi olmaktadır.

Evinizin eşyalarının değiştirilmesinden tatil masraflarına kadar olan tüm ihtiyaçları ayrı ayrı kredi paketleri ile karşılamayı hedefleyen Halkbank, internet sitesi üzerinden kredi başvurusu kabul etmektedir. Başvuru aşamasında TC Kimlik numarası, doğum tarihi, cep telefonu numarası gibi bilgileri talep eden Halkbank, kredi sonucunu da cep telefonunuza kısa mesaj olarak göndermektedir.

  Akbank Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halkbank İnternetten Kredi Başvurusu

Kredinizi Halkbank aracılığı ile kullanmak istiyorsanız, Halkbank kredi başvurusunu internet üzerinden de yapabilirsiniz. Yapacağınız başvuru da bilgileri doğru ve eksiksiz olarak girmeye özen göstermeli, herhangi bir hatalı bilgi girişi yapmamalısınız. Yapılacak olan hatalı bir işlem kredi başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına, bu olumsuz sonucun diğer bankalar tarafından da görünmesine neden olacaktır. Eğer ihtiyaç duyduğunuz tutar fazla değilse yani 5.000 TL ve altında bir rakam ise bizlerin tavsiyesi kesinlikle mini kredi paketinden yararlanmanız yönünde olacaktır.

Halkbank Kredi Başvurusunda Gerekli Evraklar

Halkbank kredi başvurusu sonrasında her bankada olduğu gibi sizlerden evrak istenmektedir. Eğer bu evraklarda eksiğiniz varsa başvurunuzu Halkbank’tan değil farklı bir bankadan yapmanız gerekmektedir. Çünkü evrak sunamadığınız her başvuru red olarak sonuçlanacak ve kredi puanınızı olumsuz olarak etkileyecektir. Eğer evraksız, gelir belgesiz kredi almak isterseniz, maaş bordrosuz kredi veren bankalar başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

halkbank kredi

halkbank kredi

Halkbank Kredi Başvurusunda Gerekli Evraklar;

 • Kimlik belgesi,
 • Maaş bordrosu,
 • Çalışanlar için Sigorta hizmet dökümü
 • Emekliler için emekli hizmet dökümü
 • Ek gelir sunabilenler için ek gelir gösterir resmi evrak, (Banka hesap özeti gibi)
  Ziraat Bankası Kredi Başvurusu

Halkbank İnternet Bankacılığı Kredi Başvurusu

Halkbank kredi başvurusu yapmanın bir diğer yolu internet bankacılığıdır. Halkbank internet bankacılığını kullanan müşteriler, hızlı bir şekilde internet şubesi ya da mobil şube üzerinden Halkbank kredi başvurusu yapabilmektedir. Yine bu krediler için de yukarı da bulunan gerekli evrakların istenilip istenmesi banka insiyatifi altındadır. İnternet bankacılığı üzerinden kredi başvurusu yapmak için sisteme giriş yaptıktan sonra kendinize uygun kredi paketini seçmek ve başvur butonunu tıklamak yeterlidir. Bu işlemin ardından kredi sonucunuz cep telefonunuza kısa mesaj olarak iletilecektir.

Halkbank Konut Kredisi Başvurusu

Halkbank konut kredisi başvurusu için banka şubelerini ziyaret etmelisiniz. Ancak öncelikle almak istediğiniz evi beğenmeli, eve kredi çıkıp çıkmadığını öğrenmelisiniz. Beğendiğiniz eve kredi çıkıp çıkmadığını ise tapu üzerinde yer alan kat ittifakı ya da kat mülkiyeti alanlarından birinin işaretli olup olmamasından anlayabilirsiniz. Bu seçeneklerden biri işaretli ise beğendiğiniz ev kredi için uygundur. Yine Halkbank’ta diğer bankalar gibi ev fiyatının %70’ine kadar kredi imkanı sağlamaktadır. Halkbank’ı diğer bankalardan ayıran en büyük avantaj ise tam bu aşama da devreye girmektedir. 100.000 TL’ye kadar olan ihtiyaçlar için yüksek limitli ihtiyaç kredisi paketini de müşterilerine sunan Halkbank, gerekli durumlarda bu kredi başvurularını da değerlendirmektedir.

  Ziraat Bankası SMS İle Konut  Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halkbank Konut Kredisi İçin Gerekli Evraklar

 • Gelir Belgesi,
 • Çalışanlar için maaş bordrosu,
 • Çalışanlar için sigorta hizmet dökümü (E-Devlet üzerinden alabilirsiniz)
 • Emekliler için emekli hizmet dökümü,
 • Ek geliriniz varsa belgelediğiniz resmi evrak
 • Tapu fotokopisi

Krediye kefil olan kişiden de krediyi çeken kişiden istenilen tüm evraklar istenilmektedir. Halkbank kredi başvurularında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta sigortanızın minimum 6 aydır kesintisiz olarak ödeniyor olmasıdır.

Kredi Uzmanımıza Soru Sormak için Tıklayın!

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Yorum Yapabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir