Türkiye'nin Kredi Rehberi
İcralık Olan Emekli Kredi Çekebilir Mi?
Yazar: - 10 Mayıs 2018
82
0

İcralık olan emekli kredi kullanabilir mi, kullanırsa nasıl kullanır? Kredi kullanma yolları hakkında edindiğimiz tecrübelerle size yolları anlatacağız. Emekliye kredi veren bankalar bile belli başlı şartları öne sürmektedir. Aksi takdirde emeklilere kredi verilmemektedir. Ancak he şeyin bir yolu bulunuyor!

İcralık emekli kredi veya kredi kartı gibi temel borçlanma unsurlarından birine bağlı olarak sorun yaşıyorsa bu kredi kullanma noktasında çok büyük sorunlara yol açacaktır. Kredi çekmek emekli için kolay gibi görünse de eğer kredi notuna bağlı olarak bir sorun yaşandıysa bu çok zor. İcralık emekli kredisi hakkında birkaç yol bulunmakta.

X

İcralık Emekliye Kredi

İcralık emekliye kredi vermek bankalar içinde kolay değil. Şöyle düşünün birisine borç para vereceksiniz ancak o kişi daha önce aldığı borçların hiçbirini düzenli olarak ödememiş. Hal böyle olunca banka yetkilileri de emekliye kredi verme noktasında sorunlar yaşıyor!

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Ziraat Bankası Uygun İhtiyaç Kredisi

X

İcralık emekli kredisi almak için emeklinin mevcut durumundan kurtulması gerekmektedir. Bunu da ancak bir yolla banka yetkilisine kanıtlayabilir. Bunun en temel notu emekli kredi notu noktasında değişim yaptıkça ortaya çıkmaktadır. Kredi notunun düzeltilmesi büyük sorunların ortadan kalkmasına neden olacaktır.

İlk adım kredi notunu yükseltmek! Kredi notunu yükseltme düzenli borçlanma ve düzenli ödeme ile olur!

Eğer emekli kişi icralık olmadan evvel aldığı kredi kartıyla halen yüklü miktarda alışveriş yapabiliyorsa bu da bir kaçış yolu olarak ortaya konabilir. İcralık olan emekli kredi kullanmak yerine kredi kartından harcama yapıp güncel bir maddiyat elde edebilir.

İcralık Emekliye Kredi Veren Bankalar 

İcralık emekliye kredi veren bankalar maalesef sayfalarca uzayan bir liste değil. Bu noktada karar tamamen banka yetkilisine kalmış durumda. O ve onun sahip olduğu insiyatif burada emekli kredisi için belirleyici faktör olarak karşımıza çıkmaktadır.

PTT icralık emekliye kredi verme noktasında daha iyimser bir tavır sergilemektedir. Emekli icra borç yapılandırma adı altında güzel hizmetler sunulmaktadır. En yakın PTT şubesine başvurarak detayları edinebilirsiniz. Büyük oranda size uygun bir teklif sunulacaktır. Ancak unutmayınız her teklif düzenli ödeme karşılığında sunulmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ