Türkiye'nin Kredi Rehberi
İNG Bank SMS Kredi 2205 Başvurusu
Yazar: - 14 Mart 2018
179
1

İNG Bank sms kredi başvurusu tüketicilerin son zamanlarda sıklıkla tercih ettiği kredi başvuru seçenekleri arasında yer almaktadır. Sizlerde hızlı bir şekilde kredi başvurusu yapmak, başvurunuzun sonucu almak isterseniz İNG Bank 2205 sms kredi başvuru seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Özellikle kredi notu yüksek tüketiciler tarafından tercih edilen sms kredi, sizler içinde bir kredi başvuru alternatifi olabilir.

SMS Kredi başvuru aşamasına geçmeden önce altını çizmek istediğim bir kaç nokta bulunuyor. Bu noktalardan ilki kredi başvuru sayısı. Kredi başvuru sayısı, olumlu ya da olumsuz sonuçlanan kredi, kredi kartı, ek hesap gibi kredili bankacılık ürünlerine yapılan taleplerin toplamıdır. Kredi başvuru sayısı yüksek olan tüketiciler kredi notları yüksek olsa da kredi alamama ihtimalleri bulunmaktadır. Bu nedenle başvuru yapmadan önce İNG Bank sms kredi başvuru şartları ve koşulları ile ilgili kısa bir araştırma gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

İNG Bank SMS Kredi

İNG Bank 2205 sms kredi başvurusu bir ön onay olup, asıl onay için şubeyi ziyaret etmeniz gerekmektedir. SMS kredi başvurunuzun ardından cep telefonunuza ön onay ya da red mesajı gönderilecektir. Bu mesajın olumlu olması halinde sizlere en yakın İNG Bank şubesine evraklarınız ile birlikte giderek kredinizi kullanabilirsiniz. İNG Bank sms kredi kullanımında dikkat edilmesi gereken nokta ise onaylanan kredi tutarının değiştirilmesi halinde yapılacak olan yeniden değerlendirmedir. Yani onaylanan 20.000 TL tutarındaki kredinizi 30.000 TL ye yükseltmek isterseniz, başvurunuz yeniden değerlendirmeye alınacağından dolayı ilk onay alan 20.000 TL’yi de kullanamayabilirsiniz.

İNG Bank SMS Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İNG Bank sms kredi başvurusu için cep telefonunuzun mesaj yazma kısmına girerek “kredi” yazıp bir boşluk bırakmanız ve TC Kimlik numaranızı yazarak 2205’e göndermeniz gereklidir. Bu mesaj ile birlikte sms kredi başvurunuz tamamlanmış olacaktır. Banka sistemi tarafından yapılacak olan hızlı değerlendirmenin sonrasında cep telefonunuza başvurunuzun cevabı iletilecektir. Cep telefonunuza gelen mesajın ön onay olduğunu, asıl onayın İNG Bank şubeleri tarafından verileceğini unutmayın.

ing bank sms kredi

ing bank sms kredi

X

İNG Bank SMS Kredi Bireysel Başvuru

İNG Bank 2205 sms kredi başvurusu, KOBİ ve bireysel başvuru olmak üzere iki alt başlığa ayrılmaktadır. Eğer başvurunuzu bireysel olarak yapacaksanız cep telefonunuzun mesaj yazma kısmına kredi bir boşluk TC Kimlik numaranızı yazmanız yeterli olacaktır. Örnek mesaj Kredi 11111111111 şeklinde olmalıdır. Bireysel kredi başvurusu sonucunda şubeye götürmeniz gereken evraklar ise ücret bordrosu, kimlik belgesi ve sigorta hizmet dökümüdür.

İNG Bank SMS Kredi Kobi Başvurusu

İNG Bank KOBİ sms kredi başvurusu için cep telefonunuzun mesaj yazma bölümüne giriş yaptıktan sonra “KOBI” yazıp bir boşluk bırakıp sonrasında TC Kimlik numaranızı yazmanız ve 2205’e göndermeniz gereklidir. Yapılacak başvuru sonrasında kredi sonucunuz cep telefonunuza kısa mesaj olarak iletilecektir. İNG Bank SMS KOBİ kredisi için belirlenen üst limit 48.000 TL’dir. Bu rakamın üzerindeki kredi başvurularınız için İNG Bank şubelerini ziyaret etmeniz gereklidir.

İNG Bank SMS Kredi Başvuru Şartları

İNG Bank SMS kredi başvurusu yapabilmek için gerekli ilk şart 18 yaşını doldurmuş olmanızdır. Sonrasında eğer sigortalı olarak çalışıyorsanız, sigorta primleriniz ödeniyor olmalı, Bağkurlu olarak çalışıyorsanız firmanız en az 6 aydır faal durumda olmalıdır. SMS Kredi başvuruları olumlu sonuçlanması halinde aynı gün kullanılabilmektedir.

  • Bağkurlu olarak çalışıyorsanız, firmanız son 6 aydır faal durumda olmalıdır.
  • Bağkurlu olarak çalışıyorsanız, firmanız resmi evraklarda zarar ediyor olmamalıdır.
  • Bağkurlu olarak çalışıyorsanız, evraklarınızı eksiksiz olarak şubeye teslim etmelisiniz.
  • Sigortalı olarak çalışıyorsanız, en az 6 aydır sigortanız olması gerekmektedir.

SMS kredi başvurularında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta göndereceğiniz kısa mesajı kendi adınıza kayıtlı telefon numarası üzerinden yapmanızdır. Eğer farklı bir telefon numarası üzerinden mesaj gönderirseniz ve o telefon numarasından daha önce farklı bir tüketici mesaj gönderip olumsuz yanıt aldı ise bu durumda sizin kredinizin de red olarak sonuçlanma ihtimali bulunmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Toplam 1 Yorum Var)
  1. Burhan dedi ki:

    Selamun aleyküm benim icralık dosyalarım var ama banka değil bunlar kredi çekmem için ne yapmam lazım..

BİR YORUM YAZ