Türkiye'nin Kredi Rehberi
2020 İş Bankası Kredi Kartı Yapılandırması Nasıl Yapılır
Yazar: - 08 Şubat 2020
203
0

Kredi kartları son dönemde en çok kullanılan ve günlük hayatta sağlamış olduğu avantajlar ile kullanıcılarına pek çok fırsat tanıyan ödeme yöntemlerinden biridir. Öyle ki kredi kartını kullanmasanız dahi, kredi kullanmanız gereken durumlarda kredi kartınızın olması bile kredi almanızı kolaylaştıran bir adım olarak karşımıza çıkabilmektedir. Buna ek olarak düzenli kredi kartı kullanan kullanıcıların bankalar arasında kredi notunun arttığı da kredi kartı kullanmanın bir diğer önemli faydalarından biridir.

Elbette içinde bulunduğumuz yaşam şartlarında pek çok kişi yaşamış olduğu ekonomik sorunlardan ötürü kredi kartı borcunu ödemekte zorlanmaktadır. Kredi kartı borcunun ödenmemesi durumunda kişiler yasal takibe alınırken bankaların arasında kredi notları da düşmektedir. Buradan yola çıkarak birçok banka müşterilerin kredi kartı borçlarını daha kolay ödemeleri ve kredi notlarının düşmemesi için yapılandırma işlemi uygulamaktadır.

Yapılandırma işlemi uygulayan bankalar arasında İş Bankası da yer almaktadır. Kredi kartı borçlarını ödemekte zorluk çeken ve uygun ödeme yolu arayan müşterilerine yapılandırma fırsatı sunan İş Bankası, bu uygulama ile birçok müşterisine kolaylık sağlamaktadır. İş bankası müşterisi olup kredi kartı borcu bulunan müşterilerin, İş Bankası kredi kartı yapılandırması nasıldır sorusuna cevap olarak hazırladığımız yazımızın devamına gelin birlikte göz atalım.

İş Bankası Kredi Kartı Yapılandırma

Kredi kartı asgari ödeme tutarı genellikle toplam borcun %40 ‘ı olarak ödenmektedir. Fakat bazı bankalar asgari ödeme tutarı olarak da kredi kartı borcunun tamamının ödenmesini istemektedir. Bu gibi durumlarda ise müşteriler kredi kartı borcunu ödemekte zorlanarak, maddi açıdan sorunlar yaşamaya başlamaktadır. İş bankası için müşterilerin memnuniyeti her zaman önde geldiğinden, maddi açıdan sorun yaşayan müşterilerine de kolaylık sağlamaktadır.

Kredi kartı borcunu ödemekte zorlanan İş bankası müşterileri, kredi kart borçlarını yapılandırarak borçlarını düşük tutarlı taksitlerle vadelere bölerek bankaya geri ödemektedirler. Kredi kartı yapılandırma işlemi elbette yalnızca maddi sorun yaşayan müşteriler için uygulanan bir prosedür değildir. Kredi kartı borcunu öderken farklı alımlar yapmak isteyen müşterilerin kendilerine kaynak oluşturmak için başvurduğu alternatif bir yol olarak da başvurulabilmektedir. İş Bankası kredi kartı yapılandırması yapmak için izlenmesi gereken adımlar ise şöyle;

X
  • Adım Müşteri Hizmetleri: Şayet kredi kartı borcunuzu yapılandırmak istiyorsanız yapacağız ilk şey 0850 724 0 724 numaralı telefondan müşteri hizmetlerine ulaşmak olacaktır. Müşteri hizmetleri yetkilisi, kredi kartı yapılandırması için sizleri ilgili servise yönlendirecektir. Kredi kartının anlık toplam borcu, müşterinin kaç ay vadede geri ödeyeceği baz alınarak uygulanacak faizlerle de eklendikten sonra müşteriye iletilerek yapılandırma için onay alınacaktır. Yapılandırma işlemine onay veren müşteri, bir sonraki ay kredi kartı borcunu uygun taksitlerle ödemeye başlayabilecektir. Kredi kartı yapılandırmasına başvuran müşterilerin kartları yapılandırma süresince kullanıma kapatılmaktadır. Borcu ödenen kredi kartları daha sonra tekrar kullanıma açılmakta veya müşterinin isteğine bağlı olarak tamamen kapatılabilmektedir.
  • 2. Adım Banka Şubesi: Kredi kartı borcunu yapılandırmak için uygulanacak bir diğer yol ise en yakın İş Bankası şubesine başvurmak olacaktır. Bireysel müşteri hizmetleri yetkilisiyle yapacağınız görüşme ile kredi kartınızı yapılandırabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ