Türkiye'nin Kredi Rehberi
2019 İşsizlere Kredi ve Kredi Kartı Veren Bankalar
Yazar: - 11 Nisan 2019
99
3

2019 gelir belgesiz kredi ve kredi kartı almak için başvurabilecek yollar mevcuttur. Bankalar kredi başvurularını değerlendirirken en çok gelir belgesine bakarlar. Bunun da nedeni banka tarafından verilecek olan kredinin geri ödenebilir olup olmadığına dikkat edilmesidir. Bir banka kredi borcunu ödeyemeyeceği kanaatine vardığı kişilere kredi vermez. Düzenli bir gelirin de olması kredi çıkma ihtimalini de oldukça arttırır. Fakat işsizlere kredi ve kredi kartı veren bankalar da mevcuttur. Bu bankalar yalnızca başvuru sırasında daha fazla belge talebinde bulunabilir.

Ev Hanımlarına Kredi Verilir Mi?

Ev hanımına kredi çıkma ihtimali işsiz bir kişiye kredi verilmesi ile aynıdır. Düzenli bir geliri olmayan kişiler bankalar tarafından aynı şekilde değerlendirilir. Bundan dolayı ister işsiz olarak adlandırılsın ister ev hanımı diye tanımlansın ortada bir gelir yoksa banka bu kişilere kredi verirken ekstra dikkatli davranacaktır. Fakat tüm işsizlerde olduğu gibi ev hanımlarının da kredi alabilmelerinin bazı yolları vardır.

X

İşsizlere Kredi Veren Bankaların Kredi Şartları Nelerdir?

Gelir belgesiz kredi şartları sigortalı çalışan kişilerden biraz daha farklıdır. Bankalar genel olarak kredi başvurusu sırasında geliri gösteren belge de talep eder. Fakat bu belgeye sahip olmayan kişilerin bankalara farklı güvenceler vermesi gerekir. Örneğin işsiz kişilerin kredi alabilmesi şartlarından birisi kefil göstermeleridir. Kefil gösterilecek olan kişinin düzenli gelirinin olması kredi alabilmek için oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra krediye karşılık ipotek olarak gösterilebilecek bir malın olması kredi çıkma ihtimalini de çok yükseltecektir.

SMS ile Kredi Başvurusu Yapmanın Zararları

Başvuru Sayısı Fazla Olanlar Nasıl Kredi Alabilir?

X

Kredi Başvuru Sayısı Öğrenme Yöntemleri

İşsizlere İnternet Üzerinden Kredi

Çalışmayanlara internet kanalında kredi veren bazı bankalar mevcuttur. Bankalar internet bankacılığını teşvik edebilmek için bu kanalı kullanan kişilere bazı ayrıcalıklar sağlıyor. Bunlardan bir tanesi de internet üzerinden hızlı bir şekilde kredi başvurusunda bulunabilmektedir. Bazı durumlarda bankalar bu yolla başvuruda bulunan kişilerden gelir belgesi istemez. Fakat gelir belgesi olmadan kredi başvurusu yapılabilmesi için bankada hesabın olması gereklidir. Kredi başvurusunda bulunulacak bankada hesabın olması ve bu hesapta belirli miktarda para olması kredi alma ihtimalini arttıracaktır.

Akbank Direkt Kredi

İşsizlere direkt kredi Akbank’tan müşterilerine sunulmaktadır. Akbank gelir belgesi şartı olmadan kredi veren bankalardan birisidir. 40 bin TL’ye kadar kredi sunan Akbank’ın bu kredisine başvuru da oldukça kolaydır. Direkt kredi için banka şubesine gitmeye gerek yok. İnternet bankacılığı ya da mobil uygulama ile de 7 gün 24 saat boyunca belgesiz kredi başvurusunda bulunabilmek mümkündür.

İş Bankası Gelir Belgesiz Kredi

İş Bankası işsizlere kredi sağlayan bankalardan bir diğeridir. Çalışmayan ve düzenli bir geliri olmayan kişilerin kredi için başvurabileceği adreslerden birisi İş Bankasıdır. İş bankası gelir belgesi istemeden 25 bin TL kadar kredi verebiliyor. Ayrıca bu kredinin ödemesi için 48 aya kadar da vade imkanı tanıyor. İş Bankası’nın işsizlere kredi ve kredi kartı olanağından yararlanabilmek için de İşCep ve internet bankacılığın kullanılması gerekiyor. Bu kanallardan birisi kullanılarak anında kredi alabilmek mümkündür.

Finansbank Kredi Kartı Başvurusu

Denizbank Kredi Kartı Başvurusu

Akbank Kredi Kartı Başvurusu

TEB Kredi Kartı Başvurusu 

Denizbank’tan İşsizlere Kredi

Gelir belgesiz kredi Denizbank’tan müşterilerine verilmektedir. Bazı bankalar verdikleri krediler için herhangi bir belge talep etmeyebilir. Bu bankalardan birisi de DenizBank’tır. Denizbank internet üzerinden ya da kısa mesaj aracılığıyla yapılacak kredi başvuruları için gelir belgesi talep etmez. Ayrıca banka bu krediler için 36 aya kadar vade seçeneği de sunuyor.

ING Bank Gelir Belgesiz Kredi

ING Bank işsizlere kredi veren banka arayanlar için gösterilebilecek bir başka adrestir. ING Bank aynı zamanda anında kredi veren bankalardan da birisidir. İnternet üzerinden ya da çağrı merkezi aracılığıyla yapılacak olan bu kredi başvurusu sırasında ING Bankası herhangi bir gelir belgesi de talep etmeyecektir.

Finansbank Enpara Kredisi

İşsizlere kredi başvurusu için Enpara da tercih edilebilecek kanallardan birisidir. Finansbank’ın bir uygulaması olan enpara çalışmayan kişilerin mağduriyet yaşamaması için kredi sağlayan adreslerdendir. 30 bin TL’ye kadar çekilebilecek kredi için ilk olarak enpara uygulamasının cep telefonuna indirilmesi gereklidir. Daha sonrasında bu mobil uygulama üzerinden hızlı şekilde başvuruda bulunulabilir ve kredi çekilebilir.

Aktifbank N Kolay Gelir Belgesiz Kredi

Gelir belgesiz N Kolay kredisine başvurulabilir. Aktifbank’ın bir uygulaması olan N Kolay çalışmayan kişilere 15 bin TL kredi verebiliyor. N Kolay kredisine başvurabilmek için internet şubesine giriş yapılması gereklidir. Bu kredi için farklı bir başvuru kanalı yoktur. N Kolay’ın internet sitesi üzerinde bulunan başvuru formunun doldurulmasının ardından kredi alabilmek mümkündür. N Kolay ayrıca kredi notu düşük olan kişilere de kredi verebilmektedir. Başvuru işleminin gerçekleştirilmesinden sonra da anın sonuç öğrenilebilir. Bu kredinin faiz oranı ise diğer bankalara göre biraz daha fazladır.

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Almak Mümkün Mü?

Geliri olmayanlara kredi kartı veren bankaların sayısı az değildir. Çalışmayan ancak kredi kartı almak isteyen kişilerin başvurabilecekleri bazı bankalar vardır. Özellikle çalışmasa bile düzenli bir kira geliri ya da farklı bir geliri olan kişilere kredi kartı verilme ihtimali oldukça yüksektir. Ayrıca pek çok banka kredi kartı başvurusunu da hızlı bir şekilde değerlendirmektedir. Çalışmayan kişilere kredi kartı veren bankalardan bazıları şunlardır:

 • Ziraat Bankası,
 • Garanti Bankası,
 • İş Bankası,
 • Akbank,
ZİYARETÇİ YORUMLARI (Toplam 3 Yorum Var)
 1. cuma dedi ki:

  neden kıredi vermiyollar

 2. Can dedi ki:

  Merhaba kredi notum düşük, işsizim, kredi alabilir miyim?

 3. Kirmot dedi ki:

  İşsize kredi kartı veriliyor mu verilmiyor mu tam anlayamadım ?

BİR YORUM YAZ