Türkiye'nin Kredi Rehberi
2020 İşsizlik Maaşı Alanlar Kredi Çekebilir mi ?
Yazar: - 08 Şubat 2020
127
0

Sigortalı çalışanların işine son verilmesi halinde devlet tarafından belirtilen şartları sağlaması halinde işsizlik maaşı verilmektedir. İşten çıkarılan kişilerin yeniden bir iş bulana kadar geçinebilmesi için verilen işsizlik maaşı günümüz şartlarında hayat kurtaran bir destek diyebiliriz.

İşten çıkarılıp işsizlik maaşı alan, fakat bu süreçte herhangi bir ihtiyaçtan ötürü toplu paraya ihtiyaç duyan kişilerin merak ettiği soruların başında işsizlik maaşı alanlar kredi çekebilir mi gelmektedir. Bankaların kredi başvurusunda bulunan müşterilerde aramış olduğu şartlar arasında öncelikle kredi notu ve belirli bir gelire sahip olması yer almaktadır.

Özellikle kredi notu, bankaların kredilere onay vermesinde en büyük etkendir. Kredi notu yüksek olan müşteriler, işsizlik maaşı alsalar dahi bankalardan kredi çekebilmeleri muhtemel olacaktır. Öte yandan kişilerin bankaya sunabileceği düzenli gelirlerinin olması da kredinin onaylanmasında ki diğer etkendir. İŞKUR tarafından işten çıkartılan çalışanlara verilen işsizlik maaşı PTT üzerinden ödenmektedir. Birçok banka işsizlik maaşı alan kişilere, aldıkları işsizlik maaşını gelir olarak kabul ederek kredi verebilmektedir.

Bunun dışında bankalar gerekli gördükleri takdirde işsizlik maaşı alan ve krediye başvuran müşterilerden kefil ya da teminat gösterilmesini de isteyebilmektedir. İşsizlik maaşı alırken kredi çekmek isteyen kişilerin mutlaka PTT ile anlaşmalı çalışan bankalara başvuru yapmaları gerekmektedir. Bu sayede kredi çekebilme oranı diğer bankalara oranla daha yüksek olacaktır. PTT ile anlaşmalı çalışan ve işsizlik maaşı alırken kredi verebilen bankalar ise şöyledir;

 

X

AKTİFBANK

Kredi çekmenin en kolay ve en hızlı yolu Aktif Bank’ın sunduğu N Kolay kredidir. İşsizlik maaşı alan, kredi notu yüksek ve gerekli görüldüğü takdirde teminat ya da kefil gösterebilecek müşterilerin 2.000 TL ile 30.000 TL arasında kredi çekebilmeleri mümkün olmaktadır. N kolay kredi faiz oranları %1,89’dan başlayarak 60 ay vade ile müşterilere sunulmaktadır.

 

CEPTETEB

Gelir belgesine ihtiyaç duymadan, kredi notu yüksek ve işsizlik maaşı alan müşterilere hızlı ve kolay kredi veren CEPTETEB bankası, 1.000 TL ile 50.000 TL arasında kredi olanağı sunmaktadır. CEBTETEB faiz oranları %1,18’den başlamaktadır.

 

ODEABANK

Odebank’ın Nakit hazır kredi kampanyası ile gelir belgesine ihtiyaç duyulmadan, işsizlik maaşı alan müşteriler başvurabilmektedir. Üst limitin 10.000 TL olarak belirlendiği bu kredi ile 60 ay vade ile kredi ödeme imkânı sunulmaktadır. Odeabank faiz oranları %1,73’den başlamaktadır.

 

ENPARA

Kredi notu yüksek müşterilerin işsizlik maaşı alırken kredi için başvurabilecekleri bir diğer banka ise Enpara’dır. QNB Finansbank bünyesinde yer alan Enpara, gelir belgesine ihtiyaç duyulmadan hızlı ve kolay kredi çekmenin yollarından biridir.

 

VAKIFBANK

Vakıfbank’ın anında kredi kampanyası ile kredi çekebilmek için mutlaka mobil bankacılık müşterisi olmanız gerekmektedir. Mobil bankacılık müşterisi olan, kredi notu yüksek ve işsizlik maaşı alan müşteriler 30.000 TL’ye kredi çekme imkânına sahip olmaktadır.  Vakıfbank faiz oranları %1,85’den başlamaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ