2 sene önce
2 sene önce

Kredi Başvuru Sayısı Öğrenme

Kredi başvuru sayısı öğrenme işlemi genellikle KKB raporu aracılığı ile yapılmaktadır. Ancak KKB Raporunun yanı sıra farklı yöntemlerler de kredi başvuru sayısı öğrenme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu yöntemlere geçmeden önce kredi başvuru sayısının ne olduğu hakkında bilginiz yok ise KKB Başvuru Sayısı Nedir? Ne Zaman Silinir? başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz. Bu yazımızda başvuru sayınızı öğrenebileceğiniz farklı yöntemlere göz atacağız.

Findeks Üzerinden Kredi Başvuru Sayısı Öğrenme

Findeks üzerinden alacağınız KKB Raporu ile birlikte kredi başvuru sayınızı öğrenmeniz mümkündür. Bunun için findeks.com.tr internet sitesine giriş yaptıktan sonra KKB Raporu talep edebilirsiniz. Findeks KKB Raporu ilk kez alınacak raporlar için ücretsiz sonrasında ise ücretlidir. Kredi kartınız ile yapacağınız ödemenin sonrasında rapor sistem tarafından kullanımınıza sunulacaktır. Findeks KKB Raporunda başvuru sayınızın yanı sıra ödemeye devam ettiğiniz kredi ve kredi kartı borç bilgilerinize, ödemelerinizin düzenli olup olmadığına ait verilerede ulaşabilirsiniz.

Şubelerden Kredi Başvuru Sayısı Öğrenme

Kredi başvuru sayısı öğrenme konusunda sizlere yardımcı olacak diğer bir yöntem şubelerden yapacağınız başvuru sayısı sorgulama işlemidir. Eğer kredi ya da kredi kartlarına yaptığınız başvuruların sayısının fazla olduğunu düşünüyor ya da başvuru sayınızın kaç olduğunu merak ediyorsanız, her hangi bir banka şubesine uğrayarak, bireysel müşteri temsilcisinden başvuru sayınızı görüntülemesini talep edebilirsiniz. Unutmayın ki bankada çalışan kişi bu şekilde bir sorgulama yapmak zorunda değildir. Ancak ricanızı geri çevirmeyecektir.

İnternet Bankacılığından KKB Raporu Almak

Başvuru sayınızı şubelerden ve Findeks üzerinden öğrenemediyseniz, diğer bir sorgulama yöntemi olan internet bankacılığından sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu sorgulama işlemi için çalıştığınız bankanın internet bankacılığını kullanıyor olmanız ve çalıştığınız bankanın KKB raporu hizmeti sunuyor olması gerekmektedir. Kredi başvuru sayısı öğrenme işlemini internet bankacılığı aracılığı ile yaptığınızda da cüzi bir ücret ödemeniz gerekiyor. Sonuç olarak KKB Raporunuz sizlere sunulacaktır.

Başvuru Sayısı Neden Önemlidir?

Başvuru sayısı, kredi başvuru sayısı olarak bilinse de aslında tüm bankacılık ürünlerini kapsamaktadır. Yani kredi kartına yaptığınız başvuru ile ihtiyaç kredisine yaptığınız başvuru aynı çatı altında toplanmakta ve başvuru sayısı olarak görünmektedir. Başvuru sayısı, belirli bir dönem içerisinde bankacılık ürünlerine yapılan toplam başvuru rakamını tutmaktadır. Bankalar kredi ya da kredi kartı başvurularının değerlendirilmesi aşamasında başvuru sayısınıda dikkate almaktadır. Eğer başvuru sayınız belirli bir rakamın üzerinde ise kredi notunuz yüksek olsa dahi yeni kredi ya da kredi kartı almanız mümkün olmayacaktır. Kredi başvuru sayınız düşük ancak kredi notunuz düşük ise bu durumda da yeni kredi ya da kredi kartı almanız zor olacaktır. Ancak böyle bir durumda Kredi Notunu Yükseltmek İçin Yöntemler arasında kısa bir inceleme yaparak, atmanız gereken adımları kontrol edebilirsiniz.

X

Yorumlar (1 Yorum)

  • Okan

    5 Ağustos 2019 - 20:41

    E hacizim var maliyeden kredi cekebilirmiyim ipotekli olarak

En Çok Okunanlar