Türkiye'nin Kredi Rehberi
2020 Kredi Başvuru Sayısı Sorgulama Yöntemleri
Yazar: - 08 Nisan 2019
18
0

Kredi başvuru sayısı sorgulaması, bankalar üzerinden kredi almak isteyen ya da mevcut bankanın kredi kartına başvurmak isteyen kişiler için oldukça önemli olan sorgulamalardır. Bu sorgulamalardan alınan raporla kişiler, banka kredisi alırken sorun yaşayıp yaşamayacaklarını da net bir şekilde öğrenmiş olurlar. Özellikle bankalar tarafından oldukça dikkate alınan kredi başvuru sayıları, en az kişilerin kredi notları kadar önemli olan ve gerektiğinde yapılan bir başvuruyu olumsuz hale çevirebilecek olan oldukça önemli bir faktördür. Bu yüzden kredi başvurusunda bulunacak olan bireyler kredi başvuru sayılarını mutlaka edinmelidirler.

2020 Kredi Başvuru Sayısı Sorgulama Yöntemleri

Kredi başvuru sayısını sorgulamak için kullanılan yöntemler oldukça fazladır. Tek bir kanala bağlı olmadan yapılabilen sorgulama işlemleri sayesinde, kişiler kredi başvuru sayılarını oldukça kolay bir şekilde görüntüleyebilirler. Aşağıda verilen kredi başvuru yöntemlerini kullanarak kaç kez kredi başvurusunda bulunduğunuzu öğrenebilir ve bu başvuru sayıları üzerinden gereken işlemlerinizi yapabilirsiniz. Kredi başvuru sayısı öğrenme yöntemleri şunlardır;

  • Şubelerden Kredi Başvuru Sayısı Öğrenme,
  • İnternet Bankacılığından KKB Raporu Alarak Kredi Başvuru Sayısı Öğrenme,
  • Findeks Üzerinden Kredi Başvuru Sayısı Öğrenmedir.

Findeks Üzerinden Kredi Başvuru Sayısı Sorgulama İşlemleri

Kredi başvuru sorgulamaları Findeks üzerinden yapmak isteyen kişiler, Findeks’in resmi internet hesabı olan www.findeks.com.tr adresine giderek, sorgulama işlemlerini kolaylıkla yapabilirler. Sistem üzerinden alınacak olan KKB raporlarında bireyler, kredi başvuru sayılarını kolaylıkla görüntüleyebilirler.

Findeks Üzerinden Kredi Başvuru Sayısı Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?

Kredi başvuru sorgulama işlemlerini Findeks üzerinden yapmak isteyen kişilerin öncelikle www.findeks.com.tr internet adresine giderek sorgulama işlemleri için gereken bilgileri doldurmaları gerekir. Bu sistem sayesinde kısa sürede ve hızlı bir şekilde gelen sayfa üzerinden sorgulama işlemleri yapabilmektedirler. Açılan sayfa da mevcut bilgiler girildikten sonra “Findeks KKB Raporu” talep kısmına gelinerek istenilen rapor anında kişilerin hizmetine sunulacaktır. Bu sayede bireyler kredi başvuru sayısı talep raporlarını hızlıca elde etmiş olurlar.

Findeks Sistemi Üzerinden Ulaşılabilecek Olan Diğer Bilgiler Nelerdir?

Findeks sistemi kullanılarak kişilerin banka hesaplarında yapmış oldukları işlemlere dair ulaşabilecekleri diğer bilgiler şunlardır;

X
  • Kişilerin mevcut durumda olan ödemeye devam ettikleri borçları,
  • Kişiye ait kredi kartları borç bilgileri,
  • Mevcut borcu olan ya da daha önce bankaya bir şekilde borçlanmış olan kişilerin borçlarını düzenli olarak ödeyip ödemediklerine ilişkin sonuçlar,

Gibi pek çok bilgiye Findeks sistemi üzerinden rahatlıkla erişebilirler. Bireyler Findeks KKB raporları üzerinden görüntüleyebildikleri bu bilgilerle kredi başvurusunda bulunabilirler.

Banka Şubeleri Üzerinden Kredi Başvuru Sayısı Sorgulama İşlemleri

Şubeler üzerinden kredi başvuru sayılarını öğrenmek isteyen kişiler herhangi bir bankaya giderek sorgulama işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilmektedirler. Findeks üzerinden kredi başvuru sayılarını görüntülemekte sorun yaşayan kişilerin sıklıkla başvurmuş olduğu bu yöntem kişilere bankaların müşteri temsilcileri üzerinden verilebilmektedir. Ancak burada değinilmesi gereken önemli bir durum mevcuttur. Hiçbir banka sizin için kredi başvurusu sorgulama işlemlerini yapmakla yükümlü değildir. Bu yüzden zorlayıcı hareketlerde bulunmak sadece sizin için sıkıntı oluşturur. Çok ekstrem bir durum olmadığı sürece ise banka görevlileri sizin için sorgulama işlemlerini ricanız üzerine yerine getirecektir.

İnternet Bankacılığından Kredi Başvuru Sayısı Sorgulama İşlemleri

İntenet bankacılığı kullanılarak oldukça kolay ve rahat bir şekilde yapılabilen kredi başvuru sayısı sorgulama işlemleri için gereken tek şart kişilerin mevcut bankasının internet bankacılığı kanalını kullanıyor olmasıdır. Kendi bankasına ait internet bankacılığı üzerinden işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirebilen bireyler, bu kanaldan elde ettikleri KKB raporlarını kredi başvuru işlemlerinde de kullanabilmektedirler. Ayrıca internet bankacılığı kredi başvuru sayısı sorgulama işlemlerini kullanacak olan kişiler, mevcut bankalarının KKB raporunu verebiliyor olması gerekmektedir. Neredeyse her banka üzerinden ulaşılabilen bu ilgilere bazı bankalar üzerinden erişim olmayabilir. Bu yüzden kişilerin bu durumu iyice araştırmaları tavsiye edilir.

Kredi Başvuru Sayısı Öğrenmek İşlemleri İçin Herhangi Bir Ücret Talep Edilir Mi?

Kredi başvuru sayısı sorgulama işlemleri için ücret talebi, Findeks’ten ve internet bankacılığı kanalından gerçekleşmektedir. İlk sefer KKB raporu talep eden kişilerin muaf oldukları bu ücretler, sonraki raporlamalar için bireylerden talep edilmektedir. Oldukça küçük miktarlarda talep edilen bu ücretler online ödeme yollarıyla rahatlıkla sistem üzerinden ödenebilir. Ücretin ödenmediği durumlarda kişiler, KKB raporlarını talep etseler dahi alamayacaklardır. Bu yüzden bu konuda önceden bilgilendirilmek önemlidir.

Kredi Başvuru Sayılarının Kredi Notlarına Etkisi

Kredi başvuru sayılarının kredi notlarına olan etkisi ele alındığında, böyle bir şeyin söz konusu olmadığını görmek mümkündür. Ancak burada önemli olan; bir kişinin kredi çekmek istediğinde sadece kredi notuna değil aynı zamanda kaç kez kredi başvurusunda bulunduğu da oldukça önemlidir. Kredi notu yüksek olsa da bazı kişilerin sadece kredi başvuru sayılarının yüksek olması nedeniyle kredi alamamaları yaygın olarak görülen bir durumdur. Bu yüzden banka başvurularında belirli olan kredi başvuru sayılarını aşmamak kişilerin menfaatlerine olacaktır.

Banka Kredisi Alırken Kredi Başvuru Sayıları Neden Önemlidir?

Kredi alırken oldukça dikkatli bir şekilde incelenen kredi başvuru sayıları bankaların kredi notundan sonra üzerinde durdukları diğer önemli bir konudur. Her başvuruda belirli bir listeye eklenen kredi sayıları, bankalar tarafından kişilere verilen limiti geçtiği anda kredi başvurularını riskli bir hale sokar. Bu yüzden banka başvuruları yaparken tedbirli olmakta ve bankaya ait işlemlerin hepsine başvurmamak oldukça önemlidir.

Akbank 4425 SMS Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu

QNB Finansbank 5030 SMS Kredi Başvurusu

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ