1 sene önce
1 sene önce

2020 Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

2020 Kredi kartı borcunu taksitlendirmek, kartın bulunduğu banka tarafından yapılabilmekte ya da başka bir bankadan çekilen ihtiyaç kredisi ile mümkün olabilmektedir. Kredi kartı borcunuzu ödeyemediğinizde yasal takip süreci başlamakta ve bu süreç haciz konulmasına kadar devam ederek can sıkıcı olayların gerçekleşmesine neden olmaktadır. Borcun ödenememesi durumunda bankanın inisiyatifine bağlı olarak yapılandırma teklifleri yapılabilmektedir. Bunun haricinde genelde kişiler ihtiyaç kredisi başvurusu yaparak, kredi kartı borcunu kapatıp kredi taksitlerini ödemektedir.

2020 Kredi Kartları İle İlgili Yapılan Düzenlemeler

2020 yılında kredi kartları için yeni bir dönem başlamış bulunuyor. Kredi kartı borcu taksitlendirme yasası kapsamında kredi kartı borçlarının yapılandırılması ve 60 aya varan vadelerle ödenmesi mümkün hale geliyor. Vatandaşların yasal takibe düşmemeleri, banka sicillerinin zarar görmemesi borçlarını daha iyi yönetebilmeleri amacıyla yapılandırma seçenekleri oluşturulmuştur. Bu sayede borç tekrar hesaplanarak daha uzun vadelerde ve daha az taksit tutarları ile ödenebilmektedir.

Kredi kartı borcu taksitlendirme hesaplama işlemlerinde başvuru sahibinin kredi kartı borç ya da borçlarının toplamı baz alınmaktadır. Toplam kredi kartı borcu ve istenilen vade süresi üzerinden hesaplamalar yapılmaktadır. Kredi kartı borcunun yasal takibe düşmemesi adına, borç ödenemiyorsa alternatif yollar tercih edilmesi faydalı olacaktır. Yasal takibe düşen borçlar kişilerin bankalarla olan çalışmalarına zarar vermekte ve banka sicilini bozmaktadır.

Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası tarafından verilen birleştiren ihtiyaç kredisi oldukça uygun faiz oranlarıyla ve 60 aya varan vade seçenekleriyle sunulmaktadır. 2020 yılında kredi kartı borçlarını ödemekte zorlanan kişiler için oluşturulan bu kredi 31 Aralık 2018 tarihi üst sınır sayılarak tüm kredi kartı borçları için verilebilmektedir. Kredi kartı borcunu Ziraat Bankası’na ya da diğer bankalardan herhangi birine aitse ve borcu ödemek de zorlanıyorsanız bu krediye başvurabilirsiniz.

Kredi kartı borcu taksitlendirme Ziraat Bankası tarafından oldukça uygun faiz oranlarıyla olmaktadır. 24 aya kadar vade seçenekleriyle kredinizi alırsınız yüzde 1,10 faiz oranından faydalanabilirsiniz. Kredinizi 24 ayda 60 aya kadar olan vade seçenekleriyle kredi aldığınızda faiz oranı yüzde 1,20 olarak verilmektedir. 31 Aralık 2018 tarihi öncesinde olan tüm kredi kartı borçlarınız için kredi çekebilirsiniz.

X

Her yeni kredi başvurusunda olduğu gibi bu kredi başvurusunda da başvuru sahibinin kredi notu ve gelir durumu incelenmektedir. Yasal takibe düşmüş olan kredi kartı borçları için bu kredinin çekilmesi mümkün değildir. Birleştiren ihtiyaç kredisi başvurusu Ziraat Bankası şubelerine yapılabilmektedir.

Vakıfbank Kredi Kartı Borç Transferi Kredisi Nasıl Alınır?

Ödemekte zorlandığınız kredi kartı borcunuz için Vakıfbank’a başvurabilirsiniz. Kredi kartı borcu yapılandırma 2019 yılında Vakıfbank kredisi ile mümkün olabilmektedir. 18 aya varan vade seçenekleriyle 20.000 TL’ye kadar olan kredi kartı borçlarının ödenmesi mümkün olmaktadır. Vakıfbank tarafından sunulan bu kredide isterseniz taksitleri 3 ay sonra ödemeye başlayabilir isterseniz eşit taksitli ödeme seçeneklerinden faydalanabilir isterseniz de değişken taksitli ödeme planı oluşturabilirsiniz. Vakıfbank kredi kartı borç transfer kredisi başvurusu Vakıfbank şubelerinden yapılmaktadır. Başvurunuzu online olarak yapmak isterseniz www.vakifbank.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

QNB Finansbank Borç Transferi Kredisi Nasıl Alınır?

Hem kredi hem de kredi kartı borçlarınızı QNB Finansbank’a transfer edebilirsiniz. Esnek ödeme koşulları ile sunulan kredi seçenekleri sayesinde ödeyemediğiniz borçlarınızı tek bir çatı altında toplayarak daha uzun vadeler ve daha az taksit tutarlarıyla ödemeniz mümkün olacaktır. Bu kredi seçeneği için şartlar şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • Diğer bankalarda bulunan ihtiyaç kredisi ve kredi kartı borçlarınızı QNB Finansbank’a transfer edebilirsiniz. Konut kredisi, ek hesap borçları ya da QNB Finansbank’ta bulunan borçlarınız bu kredinin kapsamına girmemektedir.
  • Kredi kartı borcu transferlerinde başvuru sahibinin borcu bulunan bankaya mutlaka haber vermesi ve iletişime geçmesi gerekmektedir.
  • Kredi değerlendirmelerinde kredi notu ve gelir durumu en önemli kriterler arasında yer almaktadır.
  • Yasal takibe düşen kredi ya da kredi kartı borçları için bu krediden faydalanılamamaktadır.

Borç transferi için ön başvurunuzu T.C kimlik numaranızı 5030 numarasına göndererek yapmanız mümkün olacaktır. Ön başvurunuzun olumlu sonuçlanır ise QNB Finansbank şubelerine giderek başvurunuzu gerekli evraklarla birlikte yapabilirsiniz. Başvuru sırasında teslim etmeniz gereken evraklar şu şekildedir:

  • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
  • Adres Kayıt Sisteminde kayıtlı ve güncel bir adresiniz yok ise son aya ait sabit bir fatura örneği
  • Gelirinizi kanıtlar nitelikte belge

Şekerbank Borç Transferi Kredisi Nasıl Alınır?

Şekerbank hem kredi hem de kredi kartı borçlarınızı kendi bünyesinde toplayarak tek bir çatı altından uygun faiz oranları ve geri ödeme koşulları ile ödeme yapmanızı sağlıyor. 36 aya varan vade seçenekleri ile alabileceğiniz borç transfer kredisi, 100 bin TL tutarına kadar olan borçlar için verilebilmektedir. Yüzde 2,42’den başlayan faiz oranları ile sunulan kredi seçeneği ile borçlarınızı daha rahat bir şekilde ödeyebilirsiniz.

Akbank Kredi Kartı Taksitli Borç Transferi Nasıl Yapılır?

Akbank Axess kredi kartı sahipleri, diğer bankalarda olan kredi kartı borçlarını Axess kedi kartına aktarabilmekte ve taksitli şekilde ödeyebilmektedir. Oldukça uygun faiz oranları ile yapabileceğiniz transfer işleminde ücretsiz olarak 12 aya varan taksitlerle geri ödeme yapmanız mümkündür. Bu işlem için Akbank şubelerine uğrayabilir ya da çağrı merkezini arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu

Finansbank Kredi Başvurusu

Akbank SMS Kredi Başvurusu

En Çok Okunanlar