Türkiye'nin Kredi Rehberi
Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar
Yazar: - 02 Kasım 2019
63
0

Son zamanlarda düşen faiz oranları ile birlikte birçok kişi banka kredisi çekmek isterken, önlerine çıkan sorunların başında kredi notu gelmektedir. Dolayısıyla son zamanlarda en çok aranan konuların başında kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar gelmektedir. Bankalar kredi başvurusunda bulunan her müşterinin öncelikli olarak kredi notunu sorgulamaktadır.

Geçmiş yıllarda banka borcunu ödemekte sorun yaşayan müşterilerin bankalar arasında kredi notu düşmektedir. Dolayısıyla yeni bir kredi çekme talebinde bulunduğunda ise, bankalar müşterinin öncelikli olarak kredi notunu sorgulamakta ve kredi onayını bu doğrultuda vermektedir.

Kredi Notu Nedir?

Kredi notu bankaların müşterilerini yakından tanımak için oluşturduğu bir sistemdir. Müşterilerinin geçmiş dönemlerde kredi veya kredi kartı borcunu zamanında ödeyip ödemediği tespit edilerek, banka tarafından hizmet puanının düşürülmesi veya artırılmasıdır. Ödeme konusunda sorun yaşayan müşterilerin kredi notu giderek düşecek ve yeni bir kredi alma durumunda ise başvurusu olumsuz sonuçlanacaktır. Bankalar arası kredi notu puanlaması ise şöyledir;

  • 1500-1699 ve 1700-1900 arasındaki kredi notuna sahip olan müşteriler bankalar tarafından en iyi müşteri olarak nitelendirilir. Bu oranlarda kredi notuna sahip olan müşteriler hızlı bir şekilde istedikleri tutarda kredi veya kredi kartı alma hakkında sahiptir.
  • 1100-1499 kredi notu az riskli gruptur. Müşteriler yüksek miktarda kredi kullanamaz fakat düşük tutarlı kredi veya kredi kartı kullanmaları mümkündür.
  • 700-1099 kredi notu orta riskli gruptur. Bankalardan kredi veya kredi kartı almaları mümkün olsa da, miktarın oldukça az olacağını belirtmekte fay da var.
  • 0-699 en riskli gruptur. Bu nota sahip olan müşterilerin kredi veya kredi kartı almaları oldukça zordur. Çoğunlukla olumsuz yanıt almaktadır.

Kredi notu düşük olan müşteriler için kolaylıkla kredi veren bankalar da mevcuttur. Fakat kredi notu düşük olanlara kredi veren bankaların kredi faizlerinin de diğerlerine oranla daha yüksek olduğunu unutmamak gerekmektedir. Kredi notu düşük olan müşterilere kolay kredi veren bankalar ise şöyle;

N Kolay Kredi

Kredi notu düşük müşterilerin sıkça başvurduğu bankalar arasında Aktif Bank’a ait olan N Kolay Kredi gelmektedir. N Kolay Kredi ile kredi başvurusunu internet üzerinden yapmak yeterli olmaktadır.  Kredi notu düşük müşteriler 30.000 TL kredi çekebilmektedir. 60 ay vadeye kadar ödeme imkânı sağlayan N Kolay Kredi faiz oranını aylık vadeye göre belirlemektedir.

Enpara

Online bankacılık alanında adından sıkça söz ettiren Enpara.com kredi notu düşük olan müşteriler için de kredi olanağı sağlamaktadır. Şubeye gitmeye gerek kalmadan internet üzerinden hızlı bir şekilde kredi başvurusu yapılabilmektedir. Kredi başvurusu için herhangi bir belgeye ihtiyaç duymayan Enpara, gerekli görülen durumlarda müşterilerinden kefil isteyebilmektedir.

Burgan Bank

Özel sermayeli bir banka olan Burgan Bank, kredi notu düşük müşterilere kolaylıkla kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Kredi başvurularını internet üzerinden ya da banka şubelerinden kolaylıkla yapabilirsiniz. Burgan Bank kredi notu düşük müşterilere 48 aya varan vadelerle kredi vermektedir.Alt

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ