Türkiye'nin Kredi Rehberi
Kredi Notu Ne Zaman Yenilenir?
Yazar: - 01 Mart 2018
40
0

Kredi notu ne zaman yenilenir sorusuna yanıt vermek istiyoruz. Kredi notu kredi ve finansal geçmişinizi ekonomi kuruluşlarına bildiren veridir. Kredi notu ne zaman güncellenir sorusu ise hemen herkesin kafasını karıştırır.

Her zaman aylık  olarak maaş aldığımızdan mı desem yoksa aylık ödemelere alıştığımızdan mıdır bilinmez kredi notlarının aylık olarak güncellendiği sanılır. Kredi notunu yükseltmek isteyen kişilerin yapması gereken temelde bellidir. Bu unsurları uyguladıklarında hemen neticeyi görmek isterler. Ancak bu sanıldığı kadar kısa sürmeyebilir.

X

Herkes kkb güncelleme tarihleri aramasını yapar. Ancak hangi bankayla çalışırsanız çalışın bu tarih size net olarak verilmeyecektir. Kredi notu ne zaman yenilenir sorusu her bankanın veri tabanı için farklıdır. Bu nedenle her kredi kartı taksiti ödediğinizde hemen kredi notunuzu sorgulamayın.

KKB Raporları Ne Zaman Güncelleniyor?

Kredi geçmişini daha iyi bir seviyeye çıkarmak isteyen kişilerin başvurduğu yöntem hiç şüphesiz düzenli borç ödemedir. Bu durumda herkes anlık olarak kredi notlarında ki güncellemenin farkına varmak ister.

Kredi Notunu Düşüren Etmenler Nelerdir?

X

800 Kredi Notu ile Kredi Almak

KKB raporları ne zaman güncelleniyor? Bu oran ortalama bir buçuk ayda yansıtılır desek genel bir ifade barındırmış oluruz. Bankalar sizinle bir borç sözleşmesi imzalar. Sizin yaptığınız ödemeleri veri tabanlarında muhafaza ederek ay sonlarında Findeks’e bildirirler. Bu süreç için kesin bir tarih verilemez.

Findeks Kredi Notu Kaç Olmalı?

Findeks kredi notu yükseltme hemen herkesin ortak amacıdır. Bankalardan kredi çekerken bankaların bizlere daha fazla güvenip istediğimiz krediyi bizlere vermeleri için onlara bir teminat sunmamız şarttır. Elbette bunu yemin ederek veremeyiz 🙂 Bunun için geçmiş ekonomik davranışlarımızı kullanmamız gerekir. Yani kredi notumuzu!

Kredi notu nasıl yükseltilir sorusunun cevabı oldukça basittir. Bu iş için hileye hurdaya girmeye, saçma insanlardan borç almaya hiç gerek yok. Hemen basit taktiğimizi anlatalım.

Kredi notu sizin borç ödeme sorumluluğuna ne kadar hakim olduğunuzu ortaya koyar. Sizin kredi notunuz yüksek olursa bankalar size kredi verirken “bu adam geçmiş borçlarını güzelce ödemiş ki kredi notu yüksek” diyerek güvenir ve kredi verir.

Kredi notunu yükseltmenin en iyi yolu doğru borçlanma ile doğru borç bilinicini paralel olarak götürmektir. Kredi borcunuzu ve kredi kartı borcunuzu bitirmeden kredi notunuzu yükseltemezsiniz. Zaten borçlarınızı öderken dahi o puan yükselecektir. Planın ilk aşaması mevcut borçlardan düzenli ödemeyle kurtulmak!

kredi-notu-ne-zaman-yenilenir

kredi-notu-ne-zaman-yenilenir

Sonrasında ise kredi kullanmadan doğru bir şekilde kredi kartı kullanmanız gerekiyor. Kredi puanı yükseltme hilesi aslında tam olarak budur. Her ay ödeyebileceğiniz kadar kredi kartınıza borçlanın. Her ay istisnasız olarak borcunuzun tamamını ödeyin. Sonrasında 6 ay takip edip mucizeyi keşfedin!

Kredi Notu 1 Ayda Ne Kadar Artar?

Kredi notu 1 ayda ne kadar artar? sorusunu sormak yerine bu süreci uzun vadeye yaymanız çok daha faydalı olacaktır. Bankaların güvenini kazanmak artık sanıldığı kadar kolay değildir.

Düzenli bir borçlanmayı takiben düzenli bir ödeme periyotunu oldukça uzun bir süre zarfınca devam ettirmeniz gerekmektedir. Mesela 3 ayda kredi yükseltme yolları arasından birini seçerek yolunuza devam edebilirsiniz. Bu sayede kredi notunuz bir hayli yükselecektir.

Unutmayın tek kriter tüm borçları kapatmak, kredi kartını bilinçli kullanmak ve asgarisini falan değil kredi kartının asıl borcunu her ay düzenli olarak ödemek!

Kredi Notu Ayın Kaçında Güncellenir?

Kredi notunu yükseltmek isteyen kişilerin ender bir sabra sahip olması gerekir. Zaten her ay kredi notunu kontrol etmek boş harcamadan başka bir şey değildir. Her ay aynı notu görmek için 8-9 lira para vermenize ne gerek var? Gelin son taktiğimizi anlatalım.

kred-notu-nasıl-yükselir

kred-notu-nasıl-yükselir

Kkb raporları ne zaman güncelleniyor sorusunu soruyorsanız biraz sakin olmayı deneyin. Borçlarınızı kapattıktan sonra 2 ay boyunca doğru bir kredi kartı borçlanması yapıp her ay borcun tamamını kapatın. Sonrasında mutlu son! 2 ay sonunda bir kez kredi notunuzu kontrol edin. Yükselişi göreceksiniz.

Bu kontrol sürecini fazla abartmadan minimum 45 günde bir yapın ki sorgulama ücretine tonlarca para vermeyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ