Türkiye'nin Kredi Rehberi
Kredisi Gecikmede Olan Yeni Kredi Çekebilir Mi?
Yazar: - 20 Nisan 2018
5
0

Kredisi gecikmede olan yeni kredi çekebilir mi? ya da kredi kartı gecikmede olan yeni kredi çekebilir mi? Değişen ekonomik koşullar nedeniyle çoğumuz ödemelerimizi aksatabiliyoruz. Tamda bu sırada ortaya çıkan acil ihtiyaçlar bizleri kredi çekmek zorunda bırakabiliyor. Başlangıçta elimize toplu para geçmesi ne kadar güzel görünsede bitmek tükenmek bilmeyen ödemeler, aylık bütçemizi aşan taksitler yaşantımızı olumsuz etkileyebiliyor. Eğer sizlerde benim gibi kredinizin gecikmede olduğu bir dönemde kredi çekmek zorunda kaldıysanız, bu yazımın devamını okuyabilirsiniz.

Öncelikle kara kara düşünmeyi bir kenara bırakın ve acil ihtiyaçlarınız için çekeceğiniz kredi tutarını hesaplayın. Kredinizde ya da kredi kartınızda gecikme varken çok yüksek bir kredi çekmeniz mümkün değildir. Ancak düşük rakamlı, acil ödemelerinizi yapmanızı sağayacak, gecikmelerinizi ödemenize yardımcı olacak bir kredi çekmeniz mümkündür.

X

Aktif Bank N Kolay Kredi

Aktif Bank N kolay kredi gelir belgesiz, kefilsiz ve evraksız olarak kullanabileceğiniz kredilerden bir tanesidir. Ben ilk olarak Aktif Bank  N Kolay kredi başvurusunda bulundum. Aktif Bank’ı tercih etme nedenim ise kredi notuna bakılmaksızın hemen her başvurunun 2.000 TL kredi olarak onaylanmasıydı. Ancak Aktif Bank kredi başvurum olumsuz sonuçlandı. Sizlerde ilk olarak Aktif Bank kredi başvurusu yapmayı tercih ederseniz, buradan başvurunuzu yapabilirsiniz.

Aktif Bank’ın başvurumu red etmesi biraz olumsuzluğa kapılmama neden oldu ancak ihtiyacım olan rakamı acil bulmam gerektiğinden araştırmalarıma devam ettim.

Burgan Bank Dijital Kredi

Uzunca bir araştırmanın sonrasında Burgan Bank kredi başvurusu yapmaya karar verdim. Buradan kredi başvurumu yaptım, dakikalar içerisinde kredimin onaylandığına dair mesaj geldi. Burgan Bank şubesine giderek kredimi kullandım. Ancak şunu belirtmeliyim ki Burgan Bank’tan çekeceğiniz minimum kredi tutarı 1500 TL’dir. Eğer ihtiyacınız olan rakam bunun altında ise kredi başvurusu yapmanız mümkün olmayacaktır.

X

Kredisi gecikmede olan yeni kredi çekebilir mi? sorusunun cevabını bizzat yaşamış oldum. Böyle bir durum ile karşı karşıya kaldığınızda dikkat etmeniz gereken en önemli nokta her bankaya hızlı hızlı başvuru yapmamanızdır. Eğer önünüze gelen bankaya başvuru yaparsanız bu durumda başvuru sayınız artacak, krediniz sırf başvuru sayınız nedeni ile red olacaktır.

Diğer bir seçenek ise gecikmede olan kredinizin ya da kredi kartınızın gecikmede olan tutarını ödeyerek kredi başvurusu yapmaktır. Kredi başvurunuzu gecikmedeki kredi ya da kredi kartı borçlarınızı ödeyerek yapmak isterseniz, mutlaka ödeme dekontunuzu yanınıza almalı ve başvurunuzu şubelerden yapmalısınız. Aynı gün içerisinde yapmış olduğunu ödemeler sisteme hemen yansımayacağından dolayı kredi başvurunuz sırasında ödeme dekontunuzu da bankada çalışan personele teslim etmelisiniz. Bu işlem kredinizin onaylanmasını kolaylaştıracaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ