Türkiye'nin Kredi Rehberi
2020 Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar
Yazar: - 22 Aralık 2019
54
0

Son yıllarda en çok tercih edilen ve kullanılan ödeme yöntemleri arasında kredi kartı yer almaktadır. Özellikle öğrenciler için kredi kartı kullanımı çok fazla tercih edilmektedir. Kredi kartlarının sağladığı pek çok avantaj mevcuttur. Taksitli alışveriş, internet alışverişleri, nakit avans ve taksit erteleme gibi pek çok özellik öğrencilerin ödeme konusunda ilgisini çekmekte ve kredi kartı kullanımına yönlendirmektedir.

Hepimizin bildiği üzere bankalardan kredi kartı alabilmek için gelir belgesine sahip olmamız gerekmektedir. Fakat çoğu banka kredi kartı limitini az tutarak, gelir belgesi olmayan kişilere de kredi kartı verebilmektedir.  Dolayısıyla öğrencilerin az limitli kredi kartlarından yararlanmaları mümkün olacaktır. Az limitli kredi kartı kullanmak öğrenciler için hem çok avantajlı hem de ödeme konusunda zorluk çıkartmayarak ileride kredi notlarının düşmesine de engel olacaktır.

Bankaların öğrencilere kredi kartı vermek için aradığı şartlar ise şöyledir;

  • 18-25 arasında olmak
  • Öğrenci belgesi sunabilmek
  • C vatandaşı olmak
  • Nüfus cüzdanı, pasaport ya da sürücü belgesi sunmak
  • Tüketici sözleşmesi imzalamak

Bankaların öğrencilere özel hazırladıkları, içeriğinde pek çok kampanya ve fırsat bulunan kredi kartları bulunmaktadır. Şayet sizde öğrenciyseniz ve size en uygun kredi kartını arıyorsanız aşağıda yer alan öğrenciye kredi kartı veren bankaları mutlaka inceleyin.

Yapıkredi – Play

Öğrencilerden yıllık kart aidatı almayan YKB-Play kredi kartına öğrenci belgesi ile başvurarak sahip olmanız mümkündür. İçeriğinde nakit avans çektiğiniz zaman 2 gün süreyle faiz alınmayan pek çok fırsat bulunan Play kredi kartı, öğrencilere yönelik birçok kampanya düzenleyerek öğrenciler tarafından sıkça tercih ediliyor.

X

İşbankası – İşte Üniversiteli

İşbankası Maximum kredi kartıyla aynı özelliklere sahip İşte Üniversiteli kredi kartı ile öğrencilerden yıllık kart aidatı alınmaktadır. Birçok kampanya ve fırsattan yararlanma olanağına sahip olan kredi kartının ilk limiti 400 TL olarak belirlenirken, ödemelerin düzenli yapılması halinde limit arttırılması da yapılmaktadır.

TEB- ÜniversiTEB

Öğrenciler için hazırlan ÜniversiTEB kredi kartı,  bonus üye işyerlerinden yapılan 50 TL’lik alışverişlerde sinema biletlerine %50 indirim gibi pek çok avantajı da içeriğinde bulundurmaktadır. Bunun yanı sıra kredi kartından hesap işletim ücreti de alınmamaktadır.

Garanti-Bonus Genç

25 yaş altındaki öğrencilerin başvuracağı, bonus kart özelliğine sahip Bonus Genç kredi kartından yıllık kart aidatı alınmamaktadır. En yaygın ATM özelliğine sahip bankalar arasında yer alan Garanti bankası, her zaman ulaşılabilir noktada olmasından ötürü öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.

Ziraat bankası – Genç Bankkart

Maximum kart özelliği taşıyan Genç Bankkart hem kredi kartı hem de banka kartı olarak kullanılabilmektedir. Ayrıca öğrencilerden 5 yıl boyunca kart aidatı almayan Genç Bankkart, 18-26 yaş aralığındaki tüm öğrencilere kredi kartı vermektedir.

Akbank – Exi26

Exi26 kredi kartı Axess özelliğine sahip ve 16-26 yaş aralığındaki öğrencilere sunulmaktadır. Bir yıl boyunca kart aidatı almayan Exi26 kredi kartı, bir yıl sonrasında yıllık 20 TL kart aidatı almaktadır. Exi26 kredi kartının taksit erteleme ve öğrencilere özel olarak oluşturulan pek çok kampanya özelliği de bulunmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ