Öğrenciye Verilen Yapı Kredi Play Kredi Kartı Özellikleri Nelerdir?

Yapı Kredi Bankası tarafından öğrencilere özel olarak sunulan Play kartın özellikleri tam olarak da öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak tasarlanmıştır. Ülkemizde faaliyet gösteren bankaların neredeyse hepsinde gençlere ve öğrencilere yönelik banka ve kredi kartları hizmeti sunulmaktadır. Yapı Kredi Bankasının gençler ve öğrenciler için hizmete sunduğu öğrenci kredi kartı olan Play Kart ise türdeşi olan kredi kartları arasında öne çıkarak, öğrencilere ve gençlere sağladığı avantajlarla farkını hemen hissettirmektedir. 18 – 24 yaş arasında olan tüm öğrenciler için sunulan Play Kart öğrencilerin pek çok ihtiyacına cevap verecek niteliktedir. Hem banka kartı hem de kredi kartı olarak kullanılabilen bu kartın özelliklerine şimdi detaylıca bakalım.

Yapı Kredi Play Kredi Kartının Özellikleri Nelerdir?

Yapı Kredi Bankasının kredi kartları yine bu bankanın bir ürünü olan World Kart olma özelliğini taşımaktadır. Yapı Kredi Bankasının öğrenciler için sunduğu Play Kartta da yine Yapı Kredi Bankasının tüm kredi kartlarında olduğu gibi World Kart özelliklerinden faydalanabilmektedir. Bu özellikleri sıralamak gerekirse;

 • Play Kart ile Yapı Kredi World Kart üye işyerlerinde yapılacak alışverişler ile Yapı Kredi Play Kart Puan kazanılır ve bu puanlar, üye işyerlerinde ya da cep telefonu dakikası olarak kullanılabilmekte istenirse Akıllı Adım Bireysel Emeklilik Planına aktarılabilmektedir.
 • Play Kart ile World Kart üyesi 300 bine yakın işyerinde taksitli alışveriş yapma imkanı tanımaktadır.
 • Yapı Kredi Play Karta özel bir hizmet olan Süper Taksit uygulaması sayesinde World üye işyerlerinde aylık %2,25 faiz oranı ile 12 aya varan taksit imkanı sunulmaktadır.
 • Play Kartın Harcama Taksitlendir opsiyonu sayesinde peşin olarak yapılan harcamaları daha sonra kendiniz taksitlendire olanağı sunulmaktadır.
 • Play Kredi Kartıyla yapılan peşin ya da taksitli harcamaları internet bankacılı üzerinden Harcama Erteleme fonksiyonu sayesinde 3 aya kadar erteleme imkanı sunulmaktadır.
 • Yapı Kredi Play Kart ile bankanıza onay vererek internetten güvenle alışveriş yapılabilmektedir.
 • Yapı Kredi Bankasının, yalnızca Play Kart sahibi öğrencilere sunmuş olduğu Süper Bireysel İhtiyaç Kredisi ile gelir belgesi gerekmeden tüm peşin alışverişler taksitlendirebilir, 500 TL üzeri alışverişlerde en yakın Yapı Kredi şubesini ziyaret ederek %100 onay garantili Alışveriş Kredisi’yle dilediğinizce tutarı taksitlere bölüp daha rahat ödeme imkanı sunulmaktadır.
 • Play Kart ile tüm faturaları ve başka bankalara ait kredi kartı borçları Yapı Kredi ATM’lerinden yada internet sitesi üzerinden ödenebilmektedir.
 • Play Kartın temassız ödeme özelliği sayesinde Konya’da tüm toplu taşıma araçlarında bilet alma derdi olmaksızın kullanılabilmektedir.
 • Yine temassız ödeme özelliği ile 90 TL’ye kadar olan ödemeleri şifresiz anında ödeme imkanı sunmaktadır.
 • Kredi kartı ödeme güvencesi ile kaza veya hastalık sonucu 7 günden daha uzun süre hastaneye yatma durumunda ileriye yönelik taksitlerini de içeren son hesap özetindeki toplam kredi kartı borcunun ödenmesini güvence altına alınmaktadır.
  Kredi Kartı Borcu Ödemesi Son Gün Saat Kaça Kadar?
  İnternetten Kredi Kartıyla Alınan Ürünü İade Edebilir Miyiz?

Telefondan Kredi Kartı Ödemesi Almak İçin Ne Gerekir?

Kredi Kartı Harcama İtirazı Kaç Günde Sonuçlanır?

Yapı Kredi Play Kartlıların Harçlıkları Hiç Bitmez

Yukarıda Yapı Kredi Play Kartlıların, alışveriş ve harcamalarında sağladıkları birçok olanaktan ve ayrıcalıktan söz etmeye çalıştık ancak Play Kartın aynı zamanda banka kartı olarak da pek çok avantajı bulunmaktadır. Play Kart Nakit Avans ve benzeri uygulamalar sayesinde öğrencilerin nakit ihtiyaçlarına hızlı ve masrafsız çözümler sunulmaktadır.

 • Play Kartlılara özel Play Harçlık sayesinde öğrenciler hesaplarında nakit para olmasa bile her ay 100 TL’ye kadar nakit avans çekebilirler. Üstelik bu nakit avans 2 gün içerisinde geri ödenir ise hiçbir faiz ve masraf ödemesi de olmamaktadır. Ancak bunun için istisnai bir durum olarak yalnızca Yapı Kredi para çekme makinaları kullanılması gerektiğidir. Başka bankalara ait ATM cihazlarından yapılacak nakit avans çekimleri Play Harçlık uygulaması kapsamına girmemektedir.
 • Düzenli Harçlık uygulaması sayesinde Play Kartlının bakiyesindeki tutar, kişiye harçlık gönderen kişinin hesabından belirlenen miktarın altına düştüğünde otomatik olarak havale yapılmasını sağlar. Yani örnek vermek gerekirse, Play Kartlının hesabında örneğin 100 TL’nin altına düştüğünde kişinin velisinin vereceği Düzenli Harçlık talimatı sayesinde belirlenen miktarda harçlık takviyesi yapılmasına olanak sağlamaktadır. Düzenli Harçlık uygulaması yalnızca Yapı Kredi Bankasının sunmuş olduğu eşsiz bir uygulamadır.
  2019 Kredi Kartı Asgari Tutar Ödenmezse Ne Olur?

Play Kartlılara Sağlanan Bankacılık Hizmetleri

Tüm bu alışveriş olanakları, nakit avans işlemleri, düzenli para aktarımı gibi olanaklara ek olarak Yapı Kredi Bankası yarınlarımızın teminatı olan öğrencilerin eğitim hayatları boyunca bankacılık işlemleri için bankacılık masrafları ödememesi için gençlere Play Bankacılık sayesinde avantajlar sunmaktadır. Hesap işletim ücreti, havale, EFT ücreti, kredi kartı aidatı gibi bankacılık ücretleri henüz iş hayatına atılmamış ve kendi gelirlerini kazanmıyor olan öğrenciler için oldukça büyük bir külfet olduğundan Yapı Kredi Bakası Play Bankacılık gençleri düşünmekte ve birçok avantaj sağlamaktadır. Play Kart sahiplerine sunulan bu avantajlar;

 • Play Kart sahibi gençler hesap işletim ücreti ödemezler,
 • Yapı Kredi aidatsız kredi kartı başvurusu yaparak, kredi kartı için yıllık aidat ödemez,
 • Yapı Kredi Mobil ve Yapı Kredi İnternet Şubesi’nden yapılan EFT ve havale işlemleri için ücret ödememektedirler,
 • Play Kart sahiplerinin hesabına yapılan havalelerden, havale ücreti alınmaz,
 • Play Kart sahiplerinin hesaplarına yapılacak döviz havalelerinden de ücret alınmamaktadır.

Play Kart sahipleri üniversite harcı, ev kirası gibi işlemlerini hiçbir masraf ödemeden hesaplarındaki bakiyeden yapabilirler.

Buraya tıklayarak Yapı Kredi Play internet şubeye tarayıcı (Chrome, Safari, Opera vs.) üzerinden giriş yapabilirsiniz.

Kredi Uzmanımıza Soru Sormak için Tıklayın!

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (3 Kişi puan verdi)
Loading...

Yorum Yapabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir