Türkiye'nin Kredi Rehberi
QNB Finansbank 5030 SMS Kredi Başvurusu
Yazar: - 02 Mayıs 2017
60
0

QNB Finansbank 5030 SMS kredi başvurusu ile kredi sonucunuzu hemen öğrenebilirsiniz. QNB Finansbank’ın müşterilerine sunduğu sms kredi hizmeti için tek yapılması gereken, cep telefonunuzun kısa mesaj yazma bölümüne girdikten sonra TC Kimlik numaranızı yazmak ve 5030’a göndermek olacaktır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken sms ile yapacağınız başvurunun olumsuz sonuçlanması halinde kredi notunuzun düşeceğidir. Cep telefonunuzdan göndereceğiniz mesaja cevap almanız ise ortalama 5 dakikalık bir zaman almaktadır.

Cep telefonunuza gelen mesajda sizlerden aylık net geliriniz istenecek ve sonrasında başvuru işlemi sona erecektir. Gelen mesaja cevap olarak yazacağınız aylık gelir bilgisi kesinlikle belgeleyebileceğiniz geliriniz olmalıdır. Belgeleyebildiğiniz gelirden daha yüksek bir rakam yazmanız ve belgeleyememeniz halinde ise krediniz ret olarak sonuçlanabilmektedir. Finansbank 5030 sms kredi başvuru kampanyası ile sigortalı çalışanlara, ev hanımlarına, emeklilere kredi imkanı sunmaktadır.

X

QNB Finansbank 5030 SMS Kredi

QNB Finansbank’ın Para Cepte adı altında başlattığı SMS ile kredi başvurusu kampanyası ile onaylanan kredilerin kullandırımı banka şubelerinde yapılmaktadır. Yine şubeler tarafından kredinin kullandırımı için ek evrak istenilmesi söz konusu olacaktır. Bu nedenle onaylanan kredinizin kullanımı için şubeye giderken yanınıza maaş bordrosu ve sigorta hizmet dökümü almayı unutmamalısınız. Eğer emekli iseniz sadece kimlik belgeniz ve emekliliğinizi gösterir emeklilik belgesi yeterli olacaktır.

Finansbank 5030 SMS Kredi Nasıl Kullanılır?

Finansbank 5030 SMS kredi başvuru sonucunuz olumlu olarak döndü ise krediniz ön onay almış demektir. Asıl onay için artık şubenin yolunu tutabilirsiniz. Finansbank SMS kredi ile yapılan ve onaylanan kredilerin taksit sayısı ise banka şubesinde talebinize göre belirlenebilmektedir. Ancak unutmamalısınız ki cep telefonunuza gelen mesaj sadece bir ön onaydan ibarettir. Yani banka şubesine gittiğiniz de krediniz olumsuz da sonuçlanabilir.

finansbank kredi basvurusu

finansbank kredi basvurusu

X

Gerekli Belgeler

  • Kimlik belgesi,
  • Sigortalı çalışanlar için sigorta hizmet dökümü,
  • Sigortalı çalışanlar için maaş bordrosu

QNB Finansbank 5030 sms kredi başvurusu tüm cep telefonu operatörleri tarafından yapılabilmektedir.  Cep telefonunuzdan yapacağınız kredi başvuru ücreti yani kısa mesaj ücreti ise mesajı gönderilen kişi tarafından karşılanmaktadır. Kredi başvurunuzun olumlu sonuçlanması ve gelir belgesi beyan edememeniz halinde neler yapmanız gerektiği ile ilgili detaylı bilgiyi Finansbank gelir belgesiz kredi başlıklı yazımızdan öğrenebilirsiniz.

SMS Kredi Başvurusu Kredi Notunu Düşürür Mü?

Kısa mesaj ile yapacağınız tüm kredi ve kredi kartı başvuruları bankacılık sisteminde kayıt altına alınmakta ve kredi notunuzu olumsuz olarak etkilemektedir. Bu durumun önüne geçmek için kredinizin onaylanacağından emin olmadan yani kredi notunuzun kaç olduğunu öğrenmeden başvuru yapmamalısınız. Eğer bu şekilde fazla başvuru yaptıysanız ve fazla başvurularınız nedeni ile kredi alamıyorsanız. Başvuru sayısı fazla olanlar nasıl kredi alabilir? başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ