Türkiye'nin Kredi Rehberi
Sanal Kart Nedir? Nasıl Oluşturulur?
Yazar: - 15 Şubat 2020
184
2

Ücretsiz Sanal Kart Oluşturma

Online alışveriş günümüzde hemen hemen her tüketici tarafından kullanılmaktadır. Ancak internet ortamının güvensiz olması sebebi ile bir kesim de online alışverişten çekinmektedir. Kişisel bilgilerinizin ve kart bilgilerinizin bu ortamda yer almasını istemiyor ve herkesle bilgilerinizi paylaşmak istemiyorsanız sanal kart sahibi olarak kendinizi daha güvenli hissedebilirsiniz.

İnternet ortamında yapılacak alışverişlerde bulunan güvenlik riskini ortadan kaldırmak amacı ile oluşturulan bu kart çeşidi, bu gün aktif olarak kullanılmaktadır. Bu kartların fiziksel versiyonları yoktur. Ancak bazı bankalar, müşteri talepleri doğrultusunda kart gönderimi de yapabilirler. Bu kartların limitlerinin belirlenmesi ise tüketiciye aittir. Bu kart, güvenlik kaygısı ile oluşturulduğundan ötürü, internet ortamı dışında kullanılamamaktadır.

Sanal kart kullanıyorsanız ve kartta limit de varsa, bu kartı fiziki ortamlarda kullanmanız mümkün olmuyor. Yalnızca e-ticaret sitelerinde kullanabilirsiniz. Kart oluşturmak için başvurular müşterisi olduğunuz bankaya yapılıyor. İnternet bankacılığı ya da telefon bankacılığı gibi kanallardan bu kartı oluşturmak mümkündür. Limiti 0 olan bir kart oluşturduktan sonra, limitini kendiniz belirliyorsunuz. Harcama tutarına göre limit belirleme işlemi yapılabilmektedir.

Siparişlerin oluşturulması isse Online Kredi kartı ya da Mail order adı verilen yöntemler ile yapılmaktadır. Alışverişin yapılmasının ardından sanal kart limitinde azalma meydana gelecektir. Normal şartlarda online alışveriş yapmanız halinde sizden adınız, soyadınız, kredi kartı numaranız, kartınızın son kullanma tarihi ve CVV kodu talep edilecektir. Ancak bu kartı kullanarak alışveriş yapıyorsanız bu bilgileri girmenize gerek yoktur. Kart bilgileriniz yalnızca alışveriş yapmakta olduğunuz site ile paylaşılır ve alışveriş sonrası harcamanız kart limitinden düşer

Bu kartların tüketicilere sağlamış olduğu pek çok avantaj da bulunmaktadır. Limitleri sizlerin belirlemeniz, kişisel bilgilerinizin internet ortamında yer almaması yarar sağlayacaktır. Ayrıca bu kartlara sahip olmak için ödemeniz gereken bir tutar bulunmuyor. Kart aidatı vb. ödemeden kredi kartı sahibi oluyorsunuz.

X

Sanal bir kredi kartı sahibi olmak da ayrıca çok kolaydır. Belge imzalama gibi zor bir başvuru süreci yoktur. Online alışveriş yapmanıza imkan tanıyan bu kart, hayatını da kolaylaştıracaktır. Ayrıca kart güvenliğini CVV2 adı verilen kod sağlamaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Toplam 2 Yorum Var)
  1. Ercan dedi ki:

    Ziraat bankasından kredi çekmek istiyorum sigortalı çalışanım toplamda 20 000 TL borcum var tek bir yere borcum olsun istiyorum.

  2. Zelal dedi ki:

    Benim sicilim bozuk başvuru yapmak istiyorum

BİR YORUM YAZ