Türkiye'nin Kredi Rehberi
Sigortasız Çalışanlara Kredi Veren Bankalar
Yazar: - 09 Mayıs 2018
4
0

Sigortasız çalışanlara kredi veren bankalar genellikle sigortasız olarak çalışan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Herhangi bir sigortası olmadan çalışma hayatı içerisinde yer alan çok sayıda birey bulunmaktadır. Bu bireyler toplu para ihtiyacı için bankaya gittiklerinde genelde önlerinde ki en büyük engel bordro verememeleri oluyor. Bu tür işlemler için bankalar genelde istedikleri evraklardan birisi de maaş bordrosu oluyor. Bunu sağlayamayan bireylerin kredi çekme ihtimalleri genelde çok düşüktür. Ancak günümüzde bu konuda bankalar müşterilerine önemli hizmetler vermeye çalışıyor. Bu hizmet sigortasız çalışanlara kredi veren bankalar üzerinden yapılabiliyor. Tabi bu sayı günümüzde giderek azalıyor.

Sigortasız Çalışanlara Kredi Veren Bankalar

Bankaların bu türden insanlara kredi vermemesinin temel nedeni vermiş oldukları parayı alamayacaklarından korkmalarıdır. Bildiğiniz gibi bankaların öncelikli amacı paradan para kazanmaktadır. Alamayacakları parayı başka birisine vermeyi bizim istemeyeceğimiz gibi bankalarda istemez. Faiz oranı ne kadar yüksek olursa olsun banka parasını alamayacağını bildiği için bu şekilde işlemlere pek yanaşmaz.

X

Günümüzde belirli şartlar içinde yer alan kişilere bankalar kredi vermeye başladılar. Özellikle maaş bordrosu olmayan sigortasız çalışanlara bu konuda yardım sağlanıyor. Bu şekilde işlem yapan bankaların ilk batkıları nokta ise kredi notunu incelemek olacaktır. Başvuru yapan kişinin kredi notuna bakmak onun genel olarak bankalar ile olan ilişkilerini tespit etmek açısından daha kolaydır. Eğer iyi bir nota sahipseniz muhtemelen aşağıda sayacağımız bankalardan kredinizi çekebilirsiniz. Ancak kredi notunuz kötüyse maalesef kredi çekemezsiniz.

Akbank Sigortasız Çalışanlara Kredi

Akbank sigortasız çalışanlara kredi verme konusunda yardımcı olanlardan birisidir. Herhangi bir sigortası olmayan ancak gelirini bir şekilde belgelemeyi başaran kişilere bankalar kredi verebilmektedir. Bu sayede birçok kredi çekme şansları bulunuyor. Çekilecek krediyi Akbank üzerinden almak istiyorsanız yapmanız gereken bir şubeye gitmeden internet üzerinden veya Akbank Direkt üzerinden acil kredi olarak çekebilirsiniz. Bu sayede sizin hakkınızda gerekli incelemeleri yaptıktan sonra paranız hesabınıza aktarılacaktır. Gelirinizi ne kadar yüksek belgelerseniz kredi limitiniz de o kadar yüksek olacaktır.

Denizbank Sigortasız Çalışanlara Kredi

Denizbank üzerinden de sigortası bulunmayan çalışanların kredi çekme imkanı var. Banka bu konuda gelir belgesi olmayan sigortasız çalışanlara dahi bankanın müşterisi olmaları halinde hoş geldin kredisi imkanı sunuyor. Bundan yararlanmak için öncelikle bankaya giderek bir hesap açtırmanız gerekiyor. Hesabı açtırdıktan sonra krediye başvurunuzu yapabilirsiniz. Eğer diğer bankalar ile aranızda bir sorun yoksa büyük bir ihtimal ile krediniz onaylanacaktır. Ve açtırmış olduğunuz hesaba para aktarılacaktır.

X

Finansbank Sigortasız Çalışanlara Kredi

Finansbank özellikle Katar’Lı QNB tarafından satın aldıktan sonra birçok konuda kendisini fazlası ile öne atmaya başlayan bir bankadır. Bu konuda da sigortasız çalışanlara QNB Finansbank hazır kredi ile yardımcı oluyor. Tabi ilk olarak başvuruyu yapan kişinin kredi notuna bakıyorlar. Gelirlerini belgelemelerini istemiyor olsalar da öncelikle kredi notunu referans olarak alıyorlar. Eğer not gerekli düzeydeyse ortalama bir kredi faizi ile belirli limitler arasında kredi çekmelerine imkan tanınıyor.

İNG Bank Sigortasız Çalışanlara Kredi

İNG mini kredi adını verdiği bir hizmet ile sigortasız çalışanlara kredi imkanı sunuyor. Diğer bankalarda olduğu gibi bu konuda gelir belgesi gösteremeyen ve sigortasız olan kişilerden ipotek karşılığında istediği miktarda kredi verebiliyor. Ancak ipotek olmadığında ise mutlaka kredi notunuzun iyi olması gerekiyor. Bunu başarabilen kişilerin kredi almaları daha rahat ve kolay olabilir. Tabi 100 bin TL kredi almak bu yolla pek mümkün değildir. Ancak 10 bin TL ve altında kredi alabilmek için şartlar uygun hale gelebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ