SMS ile Kredi Kartı Veren Bankalar

SMS ile kredi kartı başvurusu bankaların tamamına yakını tarafından kabul edilmektedir. SMS kredi kartı başvurusu yapmadan önce kredi notu ve yeni kredi kartı başvurunuzun onaylanıp onaylanmayacağı ile ilgili tahminlerde bulunabilmeniz önemlidir. Gelişen teknoloji ile birlikte kredi kartı başvuru formları, tek tek bilgi doldurulan alanlar geride kaldı. Artık göndereceğiniz bir kısa mesaj ile kredi ve kredi kartı başvurunuzu yapabilir, yine mesaj olarak yaptığınız bu başvurunun sonucunu öğrenebilirsiniz.

Kredi kartı başvurusu yapmadan önce kredi notunuzun iyi olması gerektiğine değinmiştik. Bunun nedeni onaylanmayan her başvurunuzun kredi notunuzu düşürmesi ve başvuru sayınızı yükseltmesidir. Yükselen başvuru sayınız ve düşen kredi notunuz ile birlikte sms ile kredi kartı başvurusu sonucu olumsuz olarak sonuçlanacaktır. Başvurunun olumsuz sonuçlanma nedeni ise muhtemelen hiç hesapta olmayan başvuru sayısı olacaktır. Bankalar kendi aralarında yaptığınız tüm kredi, kredi kartı başvurularınızı görebildiğinden dolayı, bir banka size kredi ya da kredi kartı vermediğinde diğer banka da bu yolda bir politika izleme gereği duyacaktır.

SMS ile Kredi Kartı Başvurusu

SMS ile kredi kartı başvurusu öncesinde düşük olan kredi notunuzu yükseltmeniz gerekmektedir. Kredi notunu yükseltmek, sanıldığı gibi hemen ya da hızlı bir şekilde sonuçlanacak bir konu değildir. Bu nedenle temkinli ve dikkatli adımlar atmalı, ödemelerinizi, harcamalarınızı bir düzen içerisinde yapmalısınız. Yine bu süreçte başvuru sayısı artışının önüne geçmek için herhangi bir kredi ya da kredi kartı başvurusunda bulunmamalısınız. Dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ie limit kontrol sistemidir. Önceden belirlenmiş olan limitiniz doğrultusunda kredi ve kredi kartı alabileceğinizi unutmamalısınız. Limit kontrol sistemi kredi notunuz yüksek, ödemeleriniz düzenli olsa dahi yeni bir kredi kartı almanızı engelleyecektir.

  2019 Bankada Hesap Açmak Öğrenciye Kaç Liraya Mal Olur?

Yapı Kredi Bankası SMS ile Kredi Kartı Başvurusu

SMS ile kredi kartı başvurusunda ilk olarak Yapı Kredi Bankası kredi kartı World’den bahs edelim. Yapı Kredi Bankası sms ile kredi kartı başvurusu için cep telefonunuzdan WORLD yazıp boşluk bırakarak, T.C. Kimlik Numaranızı yazmanız ve 4407’ye kısa mesaj olarak göndermeniz gerekmektedir. Göndereceğiniz bu kısa mesaj kullandığınız cep telefonu hattının operatörü tarafından 1 kısa mesaj ücreti olarak ücretlendirilecektir. Başvurunuzun sonrasında sizlere bir mesaj gelecektir. Bu mesaj olumlu ise kredi kartı başvurunuz ön onaydan geçmiştir. Ancak bu mesaj olumsuz ise işler pekde yolunda gitmiyor demektir. İşlerin yolunda gitmemesi ise kredi notu ya da farklı bir nokta ile ilgili olabilir. Çünkü sistem tarafından direk olarak bir değerlendirmeye tabi tutulmadan ön değerlendirme sürecinde başvurunuz olumsuz sonuçlanmıştır.

sms-ile-kredi

sms-ile-kredi

Şekerbank SMS ile Kredi Kartı Başvurusu

Şekerbank sms ile kredi kartı başvurusu yapabileceğiniz bankalardan bir diğeridir. Şekerbank kredi kartı başvurusu sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise kredi kartı türüdür. Başvuru yapacağınız kredi kartı türüne göre mesajınızı yazmalı ve göndermelisiniz. Eğer Şekerbank Bonus kredi kartı başvurusu yapmak istiyorsanız, cep telefonunuzun mesaj yazma bölümüne büyük harfler ile “BONUS” yazmalı bir boşluk bıraktıktan sonra TC Kimlik Numaranızı yazmalı ve sonrasında 1953’e kısa mesaj olarak göndermelisiniz. Şekerbank bütçem benim kredi kartı başvurusu için ise mesaj yazma bölümüne büyük harfler ile “BUTCEM” yazmalı, bir boşluk bıraktıktan sonra TC Kimlik numaranızı yazmalı ve 1953’e göndermelisiniz. Şekerbank’ın müşterilerine sunduğu bir diğer kredi kartı olan Şeker kart için başvuru yapmak isterseniz, mesaj yazma kısmına “SEKERKART” yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra TC Kimlik numaranızı yazmanı ve 1953’e göndermeniz yeterli olacaktır.

  Vakıfbank SMS Kredi Kartı Başvurusu

İş Bankası SMS ile Kredi Kartı Başvurusu

İş Bankası sms ile kredi kartı başvurusu için maximum kredi kartı için yapılabilmektedir. Eğer tercihinizi maximum kredi kartından yana kullanmak, İş Bankası kredi kartı başvurusu yapmak istiyorsanız, telefonunuzun mesaj yazma bölümüne giriş yaptıktan sonra büyük harfler ile “MAXIMUM” yazmak, bir boşluk bıraktıktan sonra vatandaşlık numaranızı yazmak ve 4402’ye kısa mesaj olarak göndermek yeterli olacaktır. Yaptığınız kredi kartı başvurusunun sonrasında, banka görevlileri sizleri arayarak eksik kalan bilgilerinizi tamamlayacaktır.

  2019 Maaşınızla Ne Kadar Kredi Kartı Limiti Alabilirsiniz?

Vakıfbank SMS ile Kredi Kartı Başvurusu

Vakıfbank sms ile kredi kartı başvurusu kabul eden devlet bankalarından biridir. Vakıfbank kredi kartı başvurunuzu sms ile yapmak için cep telefonunuzun mesaj yazma kısmına giriş yaptıktan sonra büyük harfler ile “VB” yazmanız, bir boşluk bıraktıktan sonra TC Kimlik numaranızı yazmanız ve sonrasında aylık belgelenebilir net gelirinizi yazmanız gerekmektedir. Tüm bu bilgileri yazdıktan sonra mesajınızı 5724’e gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz mesaj ile birlikte Vakıfbank SMS kredi kartı başvurusu tamamlanmış olacaktır.

Finansbank SMS ile Kredi Kartı Başvurusu

Finansbank, sms ile kredi kartı başvurusu en hızlı yapılan bankalardan biridir. Hızlı yapılmasının nedeni ise cep telefonunuzdan sadece kimlik numaranızı kısa mesaj olarak göndermenizin yeterli olmasıdır. Finansbank sms ile kredi kartı başvurusu için telefonunuzun mesaj yazma bölümüne TC Kimlik numaranızı aralarda boşluk olmadan yazmanız ve 5030’a göndermeniz yeterlidir. Ayrıca 5030 üzerinden Finansbank sms kredi başvurusu da yapılabilmektedir.

Denizbank SMS ile Kredi Kartı Başvurusu

SMS ile kredi kartı başvurusu yapabileceğiniz bankalardan biri de Denizbank’tır. Denizbank kredi kartı başvurunuzu hızlı bir şekilde yapmak isterseniz, cep telefonunuzun mesaj yazma bölümüne büyük harfler ile “KKART” yazmanız, bir boşluk bıraktıntan sonra TC Kimlik numaranızı yazmanız ve 3280 kısa mesaj servisine göndermeniz gerekmektedir. Finansbank 5030 sms servisinde olduğu gibi Denizbank 3280 kısa mesaj servisinde de sms ile kredi başvurusu yapılabilmektedir.

Kredi Uzmanımıza Soru Sormak için Tıklayın!

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Yorum Yapabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir