Türkiye'nin Kredi Rehberi
2020 SMS Kredi Başvurusu Yapılan Bankalar
Yazar: - 07 Aralık 2019
205
0

Nakit ve toplu para ihtiyacı hayatımızın birçok döneminde karşımıza çıkmaktadır. İhtiyaç her ne olursa olsun şayet kenarda birikimimiz yok ise kredi çekebilmek için bankaların kapısını çalmaktayız. Gelişen ve her gün ilerleyen teknoloji ile birlikte “bankaların kapısını çalmak” artık sadece laftan ibaret olmaktadır. Günümüzde çoğu banka kredi başvuruları için müşterilerini yormadan sadece atacakları bir SMS ile alabilmektedir.

Oturduğumuz yerden bankalara SMS ile kredi başvurusunda bulunabilir, kredi için şubeye gitmeye ve vakit harcamaya gerek duymadan kredi sonucunuzu kolayca öğrenebilirsiniz. Özellikle çalışan müşteriler için zaman çok önemli olduğundan, SMS ile kredi başvurusu yöntemi son dönemlerde sıkça tercih edilmektedir. Fakat SMS ile kredi alabilmek için bankaların şartları bulunmaktadır. Bu şartlar kısaca;

  • 18 yaşından büyük olmak
  • Kredi notunun yüksek olması
  • Bankalara 12 defadan az kredi başvurusunda bulunmuş olmaktır.

Yukarıda belirtilen şartlara sahip olan her müşteri, SMS ile kredi başvurusunda bulunarak hızlı bir şekilde kredi çekebilirler. Elbette her bankanın SMS ile kredi başvurunda bulunmak için belirlediği SMS numarası mevcuttur. Şayet sizlerde SMS ile kredi başvurusunda bulunmak istiyorsanız, aşağıda yer alan SMS ile kredi başvurusu yapabileceğimiz bankalara göz atabilirsiniz.

İŞBANKASI – 4402

İşbank’tan SMS ile kredi başvurusunda bulunmak isteyen müşterilerin telefonun SMS bölümüne Nakit, T.C Kimlik No, Kredi Miktarı, Aylık Gelir Miktarı yazarak 4402’ye SMS göndermeleri gerekmektedir. İş Bankası üzerinde hesabı bulunan müşterilerin kredileri onaylandığı takdirde anında hesaplarına yatırılacaktır.

GARANTİ – 3390

Garanti Bankası’ndan kredi çekmek isteten müşterilerin, telefonlarının SMS bölümüne Durum, T.C Kimlik No yazarak 3390’a göndermeleri yeterli olacaktır.

X

VAKIFBANK – 5724

Vakıfbank’tan kredi çekmek isteyen müşterilerin T.C Kimlik numaralarını 5724’e göndermeleri yeterli olmaktadır.

HALKBANK – 3452

Kredilerini Halkbank üzerinden çekmek isteyen müşterilerin Kredi, T.C kimlik no, Gelir Miktarı, Kredi Miktarı bilgilerini aralarında boşluk bırakarak 3452’ye göndermeleri gerekmektedir.

ZİRAAT – 4747

Ziraat bankasından kredi çekmek isteyen müşterilerin telefonlarının SMS bölümüne aralarında boşluk bırakarak T.C kimlik no, Kredi miktarı, Vade ve Aylık gelirlerini yazarak 4747’ye SMS göndermeleri yeterli olacaktır.

 

AKBANK – 4425

Akbank’tan SMS ile kredi başvurusunda bulunmak için T.C kimlik numaranızı 4425’e göndermeniz yeterli olacaktır.

QNB FİNANSBANK – 5030

QNB FinansBank’tan kredi talebinde bulunacak müşterilerin T.C kimlik numaralarını 5030’a göndermeleri gerekmektedir. SMS ile yapılan başvurular ön başvuru niteliğinde olup, kredi onaylanması halinde şubeden alınması gerekmektedir.

ING BANK – 2205

ING Bank üzerinden kredi çekmek isteyen müşterilerin T.C kimlik numaralarını 2205’e SMS göndermeleri yeterli olmaktadır.

DENİZBANK -3280

Denizbank üzerinden kredi talebinde bulunacak müşterilerin telefonlarının SMS bölümüne Kredim, T.C Kimlik numaralarını aralarında boşluk bırakarak 3280’e göndermeleri yeterli olacaktır.

YAPIKREDİ – 4411

Yapı Kredi üzerinden ihtiyaç kredisi almak isteyen müşterilerin telefonlarının SMS bölümüne Bireysel, T.C kimlik no, Aylık gelirini aralarında boşluk bırakarak 4411’e göndermeleri yeterli olmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ