Türkiye'nin Kredi Rehberi
Yapı Kredi SMS ile Kredi Başvurusu
Yazar: - 03 Nisan 2018
12
0

Yapı Kredi sms ile kredi başvurusu ile evlilik, eğitim ve diğer ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde kredi çekebilirsiniz. Aylık net geliriniz ve kredi notunuz üzerinden yapılacak olan sistem incelemesinin ardından onaylanan krediniz hesabınıza aktarılabilir ya da Yapı Kredi bankası şubelerinden nakit olarak çekebilirsiniz. Yapı Kredi sms ile kredi başvurusundan önce kredi notunuzun yüksek, ödemelerinizin ise düzenli olmasına dikkat etmelisiniz. SMS kredi başvuruları sistem tarafından kayıt altına alınmakta KKB profilinizde yer olan önemli kriterlerden biri olan başvuru sayısını da artırmaktadır.

Yapı Kredi SMS ile kredi başvurusu sonucu 24 saat içerisinde cep telefonunuza gönderilmektedir. SMS ile kredi başvurularında en fazla yapılan hata tüm bankalara aynı anda ya da dakikalar içerisinde sms göndermektir. Bir banka kredi başvurunuzu onaylamazsa diğerinin onaylayacağını düşünebilirsiniz, ancak bu düşünce sms kredi başvurusu için doğru değildir. SMS kredi başvuruları hızlı bir şekilde değerlendirmeye alındığından dolayı bir bankaya yaptığınız başvuru diğer bankalar tarafından da anında görünmektedir.

X

Yapı Kredi SMS ile Kredi

Yapı Kredi SMS ile kredi başvurusu 4411 numaralı kısa mesaj servisine gönderilecek olan kısa mesaj ile yapılmaktadır. Hızlı bir şekilde kredi başvurusu yapmak istiyorsanız, öncelikle cep telefonunuzun mesaj yazma bölümüne giriş yapmalı ve başvurmak istediğiniz kredi türünü belirtmelisiniz. Kredi türünü yazdıktan sonra TC Kimlik numaranızı yazmalı ve bir boşluk bıraktıktan sonra aylık belgelenebilir net gelirinizi yazmalısınız. Bu işlemlerin ardından mesajınızı 4411’e gönderdiğiniz de Yapı Kredi SMS ile kredi başvurusu yapmış olacaksınız. (Örnek Mesaj: Bireysel 11111111111 5.000)

Yukarıda belirttiğimiz örnek mesaja dikkat edecek olursanız, ihtiyaç kredisi ya da ihtiyaç yazmadık. Bunun nedeni ihtiyaç kredisi, evlilik kredisi, borç kapatma kredisi gibi kredilerin tamamının bireysel kredi olmasıdır. Yani başvuracağınız kredi taşıt ya da konut kredisi değilse, bireysel kredidir.

Yapı Kredi SMS ile kredi başvurunuzun sonucunda krediniz onaylanırsa kredinizi hesabınıza aktarabilir, şubelerden ya da ATM’lerden çekebilirsiniz. Mesai saatleri dışındaki ATM’den para çekme işlemleriniz için ATM günlük çekim limiti doğrultusunda para çekebileceğinizi unutmamalısınız. Eğer başka bankalarda hesaplarınız bulunuyor ve çekim limitiniz bu hesaplarda daha yüksek ise kredinizi o bankalara da EFT olarak gönderebilirsiniz.

X
ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ