Türkiye'nin Kredi Rehberi
Ziraat Bankası 48 Ay Vadeli 50.000 TL Kredi
Yazar: - 09 Mayıs 2018
6
0

Ziraat bankası ülkemizde hizmet veren en eski devlet bankası olarak dikkat çekmektedir. Bankanın kuruluş tarihi Osmanlı dönemine kadar dayanmaktadır. Özellikle savaş dönemlerinde yeni kurulan devlete çok büyük finansal destek sağlayan banka günümüzde özellikle çiftçi kesimine sağlamış olduğu uzun vadeli krediler ile belirli bir kesim açısından çok büyük bir öneme sahiptir. Bu özelliklerini kredi sunarak daha iyi bir şekilde hizmet vermeyi amaçladıklarını söyleyebiliriz. Ziraat bankası 48 ay vadeli 50.000 TL kredi alabilmek için belirli şartları öncelikle sağlamak gerekiyor.

Bankadan 50 bin TL kredi kullanırken bunu hangi amaçla yapacağınız alacağınız kredinin oranına faiz olarak önemli bir fark oluşturmaktadır. Kredinizi ihtiyaç, araç ve ev kredisi olarak bankadan kullanma hakkınız var. Bunların arasında tercih ettiğiniz krediye bakarak faiz oranlarına önemli bir değişiklik olacağını fark edebilirsiniz. Taşıt kredisi alırken en hesaplı imkanı Ziraat Katılım bankası sağlamaktadır. Ev faiz oranlarına da bakıldığında bu oranın çok hesaplı olduğunu söyleyebiliriz. Kısaca her kredi şeklinde en iyi olmasalar da önemli oranda faiz olarak düşük değerler ile hizmet verdikleri görülmektedir. Dikkatli kontrol edildiğinde faiz oranlarının düşük olması onlar açısından en büyük avantaj olarak karşımıza çıkıyor. Tabi bu oranların en büyük avantaj olmasında bankanın devlet tarafından desteklenmesinin büyük bir etkisi vardır.

X

Ziraat Bankası 48 Ay Vadeli 50.000 TL Kredi

Ziraat bankasından konut kredisi adı altında 50.000 TL kredi kullandığınızda size uygulanacak faiz oranı %1.03 olarak belirlenmiştir. Bu büyük bir katkı sağlamakla birlikte bu krediyi kullanacak kişinin mutlaka ev alması en önemli şart olarak karşımıza çıkıyor. Tabi bu orana eklenecek masraflar ile birlikte oran daha yüksek bir seviyeye çıkacaktır. Bunu da eklememiz gerekiyor.

Ziraat Bankasının yan kuruluşu olan Ziraat Katılım’dan araç kredisi alırsanız faiz oranı %1,25 olacaktır. Bu krediniz aylık tutarı 1.469 olarak belirlenmiştir. Size toplam maliyeti ise 70.750 TL olacaktır. Bu sektörde ki en uygun araç kredisi olarak karşınıza çıkıyor. Bankadan ihtiyaç kredisi alacak olursanız ödeyeceğiniz faiz miktarı yukarıda bahsetmiş olduğumuzun çok üzerine çıkıyor. 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi faiz oranı %1,37 olarak belirlenmiştir. Bu yüzden ödeyeceğiniz faiz tutarı 22.685 TL olacaktır. Bunların her birini kendi ihtiyacınıza göre tercih etmeli ve kullanabilirsiniz. Yukarıda söylediğimiz gibi hepsi sektörde ki en iyi kredi oranlarına sahip olmasalar da müşterilerine çok iyi bir şekilde sunulmaları nedeniyle tercih edilebilirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ