2019 Ziraat Bankası İcralık Olanlara Kredi

ziraat-bankası-tel

Ekonomik anlamda darda olan kişilerin en fazla başvurduğu yöntemlerden bir tanesi de bankalara başvurarak kredi alma durumudur. Yaşanan ekonomik krizler sonrasında pek çok kişi maddi anlamda zor durumda kalmış ve ciddi olarak zorlanmaya başlamıştır. Bu durum kişilerin bankalara olan yönlendirmesini de oldukça hızlandırmıştır. Bankalar üzerinden alınan ihtiyaç kredileri ile kişiler borçlarını ödemeye ve maddi olumsuzlukları bir nebzede olsun kırmaya çalışmaktadırlar.

Bankalardan Kredi Alma

Maddi anlamda zorlanan vatandaşların imdadına yetişen banka kredileri, kişileri bir nebze de olsun rahatlatmaktadır. Ayrıca alınan borçların ödendiği yerlerin güvenilir olması bireyleri bankalara borçlandırdıklarında dahi güvenilir hissettirir. Bunun en önemli sebebi alınan borçların yasal düzenlemelerle geri ödenmesi durumdur. Ayrıca bankalar, müşterilerinin ödeme koşullarını kolaylaştırmak için yapılandırma gibi avantajlarda sağlamaktadır. Bu sayede borçlarını kolaylıkla yapılandırabilen kişiler, ödeme esnasında da sorun yaşamazlar.

İcralık Durumda Olan Kişiler Neler Yapabilir?

Herhangi bir şekilde borcu bulunan ve aldıkları borcu ödeyemeyen kişiler avukata verilerek icralık durumuna düşmektedirler. Özellikle bankalardan kredi almak isteyen kişiler için oldukça büyük bir sorun oluşturan bu durum bazı bankalar tarafından kabul edilmeyen bir durumdur. Bunun en önemli sebebi bankaların size verdikleri para için teminat istiyor olmasıdır. Bir anlamda bankanın kendisini koruma politikası olarak görülen bu sistem her banka tarafından mecburi olarak uygulanan bir yöntemdir. Bankalardan kredi almanın yanı sıra icralık durumda olan kişiler için güvenli ve yasal olmayan pek çok kanal mevcuttur. Ancak kişilerin alacakları riskleri ve yasal bir iş yapmadıklarını bu konuda bilmeleri gerekmektedir. Özellikle bu durumlardan en yaygın olanı senet imzalayarak nakit para bulma yöntemidir. Pek çok güvenli olmasa da bankalar yerine senet karşılığında para veren yerleri tercih etmektedir. Karşı tarafın spesifik isteklerine göre şekillenen ödeme koşulları kişileri oldukça zor durumlara düşürür.

  Kredinin 90 Gün Boyunca Gecikmesi Neleri Etkiler?

İcralık Durumda Olan Kişiler Kredi Alabilir Mi?

Özellikle daha önce aldığı borçları ödeyemeyen kişilerin ve üstüne üstlük icralık olan kişilerin en fazla merak ettiği durum; icralık durumundayken kredi alma imkanının olup olmadığı durumudur. Günümüzde bilinçsiz yapılan pek çok kredi kartı harcamasından sonra oldukça zor durumda kalan vatandaşlar, aldıkları borçları ödeyemedikleri takdirde icralık olmaktadırlar. Bu yüzden pek çok bankadan kredi çekme yoluna giden kişiler, aldıkları borçlar da ödeyemeyip daha da zor duruma düşmektedirler. Bir anlamda kişileri iyice borç batağına sürükleyen bu durum zamanla önüne geçilemez bir hal alır. Ancak icralık durumda olmasına rağmen kişiler bazı bankalar üzerinden kredi alabilmektedirler.

  2019 Hisseli Tapuya Kredi Veren Bankalar

İcralık Durumunda Kredi Veren Bankalar

Bir kişinin almış olduğu borçları ödeyememesi sonucunda icralık olması, kişilerin diğer yasal yollardan biri olan banka kredisi alması durumunu zorlaştıran temel faktörler olarak bilinmektedir. Ancak her banka olmadığı gibi bazı bankalar, ödeme koşullarını uygun hale getirerek icralık durumda olan vatandaşlara banka kredisi verebilmektedir. Gerekli bankalara yapılan başvurular sonrasında icralık durumu olan kişiler yaklaşık 100.000 TL’ye kadar bankalardan kredi alabilmektedirler.

Hangi Bankalar İcralık Durumunda Olan Kişilere Banka Kredisi Verir?

Bankalardan icralık durumları olduğu halde kredi çekmek isteyen vatandaşlar, bazı bankaların kredi kanallarını kullanarak icralık durumlarına rağmen kredi çekebilmektedirler. Özellikle maddi anlamda oldukça büyük sorun yaşayan ve icralık durumda olduğu için tüm kapılar yüzlerine kapanan kişiler, gerekli koşulları sağladığında bazı bankalardan belirli miktarlarda kredi alabilmektedir. İcralık durumunda olan kişilere banka kredisi hizmeti veren bankalar şunlardır;

  • Garanti Bankası,
  • Teb,
  • Ziraat Bankası,
  • Yapı Kredi’dir.

Yukarıda verilen bankalarla iletişime geçilerek mevcut durum hakkında bilgi verildiğinde uygun oranlarla ve ödeme koşulları ile belirli bir limite kadar kredi alabilmek mümkündür.

Garanti Bankası İcralık Durumunda Olanlara Kredi

Borçlarını ödeyemeyen vatandaşların icralık olmaları durumuna bakmaksızın Garanti Bankası, müşterilerine uygun koşullarda kredi imkânı sağlamaktadır. Özellikle kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda alacağı bu krediler aynı zamanda belirli ödeme koşulları ve uygun faiz oranları ile verilir. İcralık durumunda olan kişiler öncelikli olarak bankanın şubelerine giderek mevcut durumları hakkında banka ile bir ön görüşme yapabilirler.

  QNB Finansbank Taşıt Kredisi Başvurusu

Garanti Bankası Müşteri Temsilcisi Kredi Sorgulama

Garanti Bankası müşteri temsilcisi kredi sorgulama işlemleri ya da ihtiyaç kredileri başvuru işlemleri hakkında daha detaylı bilgi almak isteyen kişilerin 444 0 333 numaralı telefon numarasını arayarak Müşteri Hizmetleri ile görüşmeleri gerekmektedir.

Ziraat Bankası İcralık Durumunda Olanlara Kredi

İcralık durumunda olan kişilerin imdadına yetişen Ziraat Bankası, müşterilerine uygun ödeme koşulları ve faiz avantajları ile kredi hizmetlerini sunar. Özellikle kredi almakta zorluk yaşayan kişilerin icralık durumlarını kolaylaştırıcı etkiye sahip kredilerini müşterilerinin hizmetine sunan Ziraat Bankası, vadelendirme seçeneklerini de kişilerin inisiyatiflerine bırakmıştır. Özellikle SSK’lı olan fakat icra durumunda bulunan kişilere kolay kredi çekme avantajları Ziraat Bankası tarafından sunulmaktadır.

Ziraat Bankası Müşteri Temsilcisi Kredi Sorgulama

Kredi sorgulaması yapmak ya da kredi başvuruları hakkında daha detaylı bilgi almak için Ziraat Bankası şubelerine gidebilir ya da 0850 220 00 00 numaralı müşteri temsilcisini arayabilirsiniz. Ayrıca müşteri temsilcilikleri üzerinden icralık durumuna ait tüm merak ettiklerinizi rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Özellikle icralık durumda olan kişilerle klima şartnamesi ile bankalardan kredi alamayan vatandaşlar oldukça büyük bir rahatlığa ererek, kredilerini kolay ödeme koşulları ve uygun faiz oranları ile Ziraat Bankasında çekebilmektedirler.

Borç Kapatma Kredisi

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu SMS

Kredi Uzmanımıza Soru Sormak için Tıklayın!

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (5 Kişi puan verdi)
Loading...
88 Comments

Yorum Yapabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir